Shinrin-yoku - kup na TaniaKsiazka.pl

Shinrin-yoku. Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody to książka, której autorami są Hector Garcia oraz Francesc Miralles. Kojarzycie nazwiska? Nic dziwnego, to właśnie im Czytelnicy na całym świecie zawdzięczają bestsellerowy tytuł IKIGAI. Teraz duet ten powraca z zupełną nowością, która również ma szansę stać się międzynarodowym hitem. Shinrin-yoku na polskim rynku pojawi się 8 maja 2018 roku i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom japońskiej kultury i stylu życia. Zainteresowani? Koniecznie czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

Shinrin-yoku – filozofia i medycyna japońska w jednym miejscu

Wiedza zawarta w prezentowanej dziś książce od stuleci stanowi fundament filozofii i medycyny japońskiej. Jednak dopiero teraz, poparta naukowymi dowodami, sztuka shinrin-yoku zaczęła fascynować ludzi Zachodu. Dosłowne tłumaczenie tego zwrotu brzmi: „sztuka kąpieli leśnych” lub „sztuka zanurzenia się w zieleni”.

Chociaż może trudno w to uwierzyć, to w naturze znajduje się wszystko, czego potrzebuje człowiek, by osiągnąć stan równowagi i spokój. Shinrin-yoku naucza, jak obcować z przyrodą. Dzięki czemu można wyciszyć myśli, wzmóc koncentrację, poprawić kondycję fizyczną, a przede wszystkim odzyskać radość i witalność. Ta książka pomoże Wam dowiedzieć się:

– jakie miejsca wybrać, by znaleźć ukojenie i spokój, a jakie by odzyskać energię i witalność,
– dlaczego warto spacerować bez celu i zgubić się w lesie,
– jak uwolnić się od myśli, które „zachmurzają” nasz umysł,
– co zrobić, aby wracając do normalnego życia, utrzymać stan „leśnej duchowości”,
– jakie rośliny doniczkowe nadają się najlepiej do domowego shinrin-yoku.

Hector Garcia oraz Francesc Miralles zabiorą was po raz kolejny w niezwykłą podróż. Razem udacie się w głąb lasu, by wrócić z tej wyprawy pełni sił i wewnętrznej mocy.

Przypominamy, że książką pt. Shinrin-yoku. Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody na polskim rynku będzie dostępna od 8 maja bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Ten tytuł polecamy gorąco wszystkim miłośnikom wszelakiej wiedzy o Japonii! Gwarantujemy, że z tym poradnikiem będziecie częściej się uśmiechać i rzadziej czuć zmęczenie. Koniecznie przekonajcie się o tym sami.