Sherlock Holmes w nowej szacie graficznej Sherlock Holmes w nowej szacie graficznej

Twoje dziecko lubi zagadki? I mimo młodego wieku ciągnie je do tych kryminalnych łamigłówek, z nutą grozy, przestrachu, ale również wymagających umiejętności trudnej sztuki dedukcji? Koniecznie podaruj mu serię o przygodach jednego z najpopularniejszych literackich detektywów! Myślisz, że to za wcześnie? Za chwilę zmienisz zdanie – seria Sherlock Holmes w nowej szacie graficznej została wydana przez Wydawnictwo Tandem w ramach kolekcji Klasyka dla dzieci i jest dostosowana do młodego czytelnika. Co miesiąc na rynku pojawiają się kolejne części cyklu i w sumie ma ich być aż 20. Coś czuję, że w pokoju Twego dziecka będzie się musiała pojawić dodatkowa półka na „szerloki”.

Sherlock Holmes w nowej szacie graficznej Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Sherlock Holmes w nowej szacie graficznej

Są takie książki, które nigdy się nie zestarzeją. Zapisały się w kanonie literatury światowej, którą każdy powinien znać i -ba! – prawie każdy po ich przeczytaniu rozumie, dlaczego stały się tak ważne i dlaczego budzą zachwyt w następujących po sobie generacjach czytelników. Do takich lektur lubimy wracać i lubimy je polecać. Kolejne pokolenia podsuwają sobie pod rękę tomy, które od stuleci uczą, bawią i wzruszają ludzi na całym świecie. Jedną z takich opowieści są przygody dwóch łebskich mężczyzn – śledczych amatorów – których na świat powołał szkocki pisarz Conan Doyle. Od teraz możesz ją podarować swojej latorośli.  Sherlock Holmes w nowej szacie graficznej poleca się na długie wieczory dzieciom 7+!

Przygody Sherlocka Holmesa i Dr. Watsona uproszczono i dostosowano do potrzeb młodszych molków książkowych, jednak oryginalne historie i pomysły, które wyszły spod pióra Doyle’a, oraz wysmakowana, inteligentna narracja na tym nie ucierpiały. Co więcej – nawet zyskały! Ponieważ teraz nawet dzieci mogą się w nich rozczytywać. Śledzić kroki Holmesa i Watsona i z wypiekami na twarzy pomagać im rozwiązywać zagadki. Na pewno pomocne w tym będą powiększona czcionka i zabawne ilustracje.

Same plusy!

Sherlock Holmes w nowej szacie graficznej nie tylko zapewni Twojemu dziecku wspaniałą rozrywkę. Pamiętajmy, że Sherlock do rozwiązywania zagadek wykorzystuje niezwykle ekscytująca sztukę dedukcji, na którą składa się szeroka wiedza z zakresu prawa, psychologii, chemii, geografii, fizyki, matematyki czy różnych kultur i religii. Ma także niezwykle wyczulony zmysł obserwacji i silnie rozwinięty wewnętrzny kompas, czyli intuicję! Bohater ten jest zatem niezwykle inspirujący. To może zachęcić Twoje dziecko do rozwijania w sobie spostrzegawczości, umiejętności logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Kto wie, może po lekturze serii pojawi się w Twojej pociesze prawdziwy głód wiedzy, który zaprowadzi je w najdalsze zakamarki encyklopedii i zachęci do nauki?

Co więcej, przygody bohaterów uczą również pokory i cierpliwości, z którą współczesne dzieci mają na bakier. Holmes i Watson wskazują na to, że nie wszystko udaje się za pierwszym razem. Uczą, że nie wszystko można mieć natychmiast i czasem trzeba poczekać, i/lub włożyć w zadanie więcej pracy i zaangażowania, by osiągnąć cel. A to ważna, choć trudna umiejętność.

Ponadto lektura przygód o Sherlocku Holmesie jest szansą na fascynujące spotkanie z przeszłością. Ta wycieczka do Wielkie Brytanii XIX wieku jest wyjątkową lekcją historii na temat epoki, która minęła bezpowrotnie. Książka natomiast to taki swoisty teleporter. Dzięki niemu Twoje dziecko pozna funkcję telegramu, „przejedzie się” dorożką po brukowanej ulicy, czy odbierze wiadomość przesłaną przez gońca. Zabawne ilustracje

****

Pragniesz, by Twoje dziecko czytało książki, które uczą, bawią, stymulują rozwój i jednocześnie zachęcają do dalszego czytania? Koniecznie podaruj mu książki z serii Sherlock Holmes wydane nakładem Wydawnictwa Tandem w ramach kolekcji Klasyka dla dzieci. Znajdziesz je pod tym linkiem. Jeśli wciągnie się w lekturę, może się okazać, że pod Twoim dachem mieszka przyszły detektyw…

Powiązane artykuły: