Serial Wywiad z wampirem - kto zagra główną rolę? Serial Wywiad z wampirem

W maju tamtego roku stacja AMC zapowiedziała rozpoczęcie prac nad adaptacją Kronik wampirów Anne Rice. Serial Wywiad z wampirem, którego showrunnerem został  Rolin Jones (Trawka, Perry Mason) cały czas jest w trakcie przygotowań, ale już teraz wiemy o nim trochę więcej. Wiadomo np. że w postać Louisa de Pointe du Laca, który od 1994 roku miał twarz Brada Pitta (za sprawą ekranizacji z 1994 roku), wcieli się teraz Jacob Anderson. Aktora tego możesz kojarzyć z pierwszego sezonu serialu Broanchurch lub Gry o Tron, w której zagrał Szarego Robaka.

Serial Wywiad z wampirem

Serial Wywiad z wampirem

Jak już wspomniałam, serial Wywiad z wampirem, to nie pierwsze podejście do ekranizacji Kronik wampirów autorstwa Anne Rice. Neil Jordan podjął sie tego zadania w 1994 roku i to z dużym sukcesem. Twórcy mogą się pochwalić m.in. dwoma nominacjami do Oscara, dwoma nominacjami do Złotych Globów czy czterema nominacjami do BAFTY, w tym dwoma wygranymi zwieńczonymi laurem zwycięstwa. Nagrody wtedy dostali Philippe Rousselot za najlepsze zdjęcia i Dante Ferretti za najlepszą scenografię. W rolach głównych na ekranie pojawili się natomiast Brad Pitt i Tom Cruise, wcielający się postać Lestata de Lioncourt, któremu drugie życie nada teraz Sam Reid. Nie można też zapomnieć o doskonałych kreacjach Antonio Banderasa, Kirsten Dunst, czy Christiana Slaytera.

Louis de Pointe du Lac w nowej odsłonie

Wróćmy jednak do głównego bohatera opowieści – Louisa de Pointe du Laca – wdowca, który nie mogąc pogodzić się z utratą żony, zgadza się na to, by przemieniono go w wampira. Nie umie jednak ani zabijać ludzi, ani popełnić samobójstwa, by przerwać cierpienie, więc błąka się przez wieki. Przed Jacobem Andersonem bardzo trudne zadanie. Postać, jaką stworzył Brad Pitt w latach dziewięćdziesiątych jest ikoniczna. Jego nadzwyczajny kunszt aktorski zabrał widza w niesamowitą, emocjonalną podróż, fundując cały wachlarz uczuć.

Wydaje się, że tytuł Wywiad z wampirem nierozerwalnie łączy się właśnie z duetem aktorskim Pitt i Cruise. Czy nowa, ośmioodcinkowa wersja będzie w stanie to zmienić? Czy Jacob Anderson z Samem Reidem (Owieczki boże, Droga do zapomnienia, Klub dla wybrańców) zdeklasują wampiry z głośnego filmu lat 90.? Osobiście mam wątpliwości, ale daję im szansę. A Ty? 😉

Czytaj także: