Serial Targowisko próżności. Kup zekranizowaną książkę w TaniaKsiazka.pl

Od 3 września na HBO GO można oglądać nową, serialową ekranizację klasycznej angielskiej powieści Targowisko próżności Williama Makepeace Thackeraya. Ta powieść była już wielokrotnie ekranizowana.

Książka Targowisko próżności po raz pierwszy została wydana w 1847 roku. To satyra angielskiego społeczeństwa z początku XIX wieku. Zalicza się ją do 100 najwspanialszych powieści anglojęzycznych. W pierwszych wydaniach pojawiły się ilustracje wykonane przez autora powieści.

Targowisko próżności – o fabule słów kilka

Becky Sharp jest bezwzględna, wyrachowana i niezwykle inteligenta. Żeby osiągnąć zamierzony cel, nie przebiera w środkach. Pochlebstwa i intrygi to jej codzienność. Rodzicami dziewczyny byli artyści: baletnica i malarz. Matka zmarła wcześnie, a ojciec zatracił się w pijaństwie. Becky nie pochodzi z najlepszej rodziny, ale z uporem pnie się po szczeblach drabiny społecznej.

Z kolei jej ckliwa przyjaciółka, Amelia, jest córką zamożnego londyńskiego kupca. To piękna, ale prostolinijna i naiwna dziewczyna, która tęskni za grubiańskim narzeczonym, Georgem i ignoruje szczere uczucia Dobbina.

Te młode kobiety, torują sobie drogę w socjecie, w której wojny (nie tylko militarne) są codziennością. To codzienność, w której fortuny i uznanie pojawiają się szybko i równie szybko upadają.

Powieść pokazuje te cechy ludzkiej natury, których się wstydzimy i które ukrywamy.

Serial Targowisko próżności – ekranizacja HBO

Serial Targowisko próżności. Kup zekranizowaną książkę w TaniaKsiazka.plTargowisko próżności było wielokrotnie ekranizowane. Książka stała się podstawą 8 filmów. Ostatni, w którym w rolę Becky wcieliła się Reese Witherspoon, trafił do kin w 2004 roku. Powstały też 4 serialowe ekranizacje.

Serial Targowisko próżności, który możemy już oglądać na HBO GO, wyreżyserował nominowany do BAFTY James Strong (reżyserował też serial Doctor Who). W głównych rolach zobaczymy Olivię Cooke (Diabelska plansza Ouija), Toma Batemana (Babskie wakacje), Johnny’ego Flynan (Sils Maria), Martina Clunesa (Zakochany Szekspir) oraz Claudię Jessie (Line of Duty). Zapowiada się całkiem ciekawie, prawda?

Zachęcam Was, żebyście przed obejrzeniem serialu sięgnęli po książkę. Jeżeli jesteście ciekawi tej powieści, to 18 września nakładem Wydawnictwa Replika, ukaże się jej wznowienie z serialową okładką. Możecie je zamówić tutaj.

Oglądaliście już pilotażowy odcinek? Co o nim myślicie?

Zwiastun serialu Targowisko próżności: