Serial Patria

Popularna powieść hiszpańskiego pisarza, Fernando Aramburu, doczekała się właśnie ekranizacji. Serial Patria ma ogromne szanse powtórzyć sukces światowego bestsellera. Dlaczego? Ponieważ produkcję zachwala sam Mario Vargas Llosa, pisarz i dziennikarz, który w 2010 roku zdobył Literacką Nagrodę Nobla. Poza tym produkcja została oparta o głośny hit, który wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród odbiorców. Jednak ekranizacja to nie jedyna dobra wiadomość, jak dla Was mamy! Wraz z pojawieniem się serialu, światło dzienne ujrzało wznowienie książki pt. Patria. Do premiery ekranizacji pozostało jeszcze kilkanaście dni, w związku z tym to dobra okazja, by sięgnąć przed tym po powieść!

Serial Patria

Serial Patria – kilka słów o produkcji

Widzowie będą mogli zapoznać się z serialem już 27 września. Pojawi się on na platformie HBO GO (tutaj od razu zostaną udostępnione 2 odcinki) oraz w HBO3. Następnie nowe przygody bohaterów będą pojawiać się co tydzień w niedzielę. Miejsce scenarzysty zajął Aitor Gabilondo, natomiast nad reżyserią czuwali: Félix Viscarret i Óscar Pedraza.

Ci z Was, którzy czytali już powieść, z pewnością orientują się w przebiegu fabuły. Ta rozgrywa się na przestrzeni ponad trzydziestu lat na tle działań separatystycznej organizacji ETA, która sieje terror i zniszczenie. Akcja rozpoczyna się w dniu, kiedy ETA ogłosiło zawieszenie broni. Bittori odwiedza grób zamordowanego przez terrorystów męża, Txato.  Tam zwierza się mu, że ma zamiar wrócić do rodzinnej wioski, gdzie wspólnie mieszkali, by na nowo ułożyć sobie życie. Czy jednak kobiecie uda się żyć obok tych, którzy prześladowali ją przed i po ataku? I czy odkryje, kim był zamaskowany napastnik, odpowiedzialny za śmierć jej męża?

Jednak powrót kobiety nie wszystkim w wiosce się podoba. Szczególnie Miren, jej dawanej przyjaciółce i matce Joxe Mariego, terrorysty, który obecnie przebywa w więzieniu. Ponieważ prawdopodobnie to właśnie on stoi za śmiercią Txato.

Jeśli jesteście zainteresowani serialem Patria, poniżej prezentujemy wam zapowiedź produkcji. My oczywiście proponujemy przed obejrzeniem produkcji zapoznanie się z książką Fernando Aramburu.