Serial na podstawie książki Fundacja

Serial na podstawie książki Fundacja to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Isaaca Asimova. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele produkcji science fiction. Wiele produkcji serialowych i filmowych opóźni się z premierą, z powodu pandemii koronawirusa. Ponieważ to właśnie z tej przyczyny odwołano prace na planach filmowych. Te utrudnienia nie ominęły także twórców Fundacji. Warto wspomnieć, że wstrzymanie prac nad produkcją twórcy ogłosili już w marcu. Tymczasem do sieci trafił właśnie jej pierwszy, oficjalny zwiastun. Wszystko wskazuje więc na to, że spora część materiału została zebrana jeszcze przed utrudnieniami. Tym samym jest to dobra wiadomość dla każdego, kto z niecierpliwością czeka na serial. Być może jego premiera nie późni się jakoś znacząco.

Serial na podstawie książki Fundacja

Serial na podstawie książki Fundacja – kilka słów o produkcji oraz zwiastun

Produkcja powstaje na potrzeby platformy streamingowej VOD, która należy do Apple. Jej premiera przewidywana jest na 2021 rok. Ponadto na ekranie pojawią się: Jared Harris, Lee Pace, Lou Llobell czy Leah Harvey.

O czym opowiada sama historia? Po procesie Seldona i wydaleniu Encyklopedystów z Trantora ostoją ludzkiej wiedzy jest Fundacja. Tymczasem na Peryferiach, tak jak i w rozpadającym się Imperium, wrze. Terminus, siedziba Fundacji, trzyma się w garści tylko dzięki ludzkiej mądrości, inteligencji i przedsiębiorczości. Nie pomaga im zupełnie fakt, że mają w swoich zasobach monumentalną skarbnicę wiedzy – Encyklopedię Galaktyczną. W obliczu zagrożenia ze strony Czterech Królestw do władzy dochodzą, po walce z opozycją, wybitne osobowości i godni następcy Hariego Seldona: Salvor Hardin i Hober Mallow. Tym samym Terminus świadomy swych niedostatków, ale i mocnych stron, rozpoczyna bój o przetrwanie, a następnie ekspansję.

W zwiastunie, który ujrzał światło dzienne, widzowie mogą zobaczyć nie tylko kilka scen z serialu. Ponieważ są tu również ujęcia zza kulis produkcji, a także wypowiedzi showrunnera serialu, Davida Goyera.

Dajcie nam koniecznie znać, czy serial na podstawie książki Fundacja to ekranizacja, na którą czekacie. Tymczasem wszystkich zainteresowanych powieścią, odsyłamy tutaj.