Paulo Coelho

Serial na podstawie książek Paulo Coelho to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości brazylijskiego pisarza. Trudno dziś znaleźć choćby jednego miłośnika książek, który choć raz nie słyszał o tym autorze i jego książkach. Aforyzmy i złote myśli, przemycane w powieściach Coelho, zakorzeniły się już głęboko we współczesnej popkulturze. W Internecie można znaleźć mnóstwo memów powiązanych z tym pisarzem, a wokół historii, które stworzył, toczą się wciąż nieprzerwane dyskusje. Jedno jest pewne, Paulo Coelho to jeden z tych twórców, którego albo się kocha, albo nienawidzi. Ci, który uwielbiają jego powieści, mają teraz mnóstwo powodów do radości. Otóż okazuje się, że powstanie serial na podstawie aż trzech książek autora. Zaciekawieni? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Serial na podstawie książek Paulo Coelho

https://pl.wikipedia.org/wiki/Paulo_Coelho

Serial na podstawie książek Paulo Coelho – brazylijski pisarz podbije mały ekran?

Za projekt będą odpowiedzialne trzy studia: Fremantlemedia North America, Random House Studio i Dancing Ledge Productions. Jak już wspomnieliśmy, serial ma być oparty aż na trzech książkach Paulo Coelho. Właściwie można by się zastanowić, czy jest to dobry materiał do tego typu produkcji, skoro potrzeba na to aż trzech źródeł… Chętnie poznamy Waszą opinię na ten temat. My tymczasem pozwolimy sobie jedynie na ten wymowny znak interpunkcyjny, jakim jest wielokropek.

Warto tutaj wspomnieć, że będzie to pierwszy w historii serial, oparty na powieściach pisarza. Chociaż produkcja nie ma jeszcze ani tytułu, ani reżysera, ani obsady to wiemy, że wspomniane studia podpisały umowę z Coelho, która daje im prawo do ekranizacji. Jesteście ciekawi, na podstawie jakich powieści zostanie stworzony serial? Mają to być: Demony i panna Prym, Brida i Czarownica z Portobello. Wstępny zarys mówi o tym, że bohaterem serialu będzie młody ksiądz, który rozpoczyna podróż ku samopoznaniu i odkupieniu. Mężczyzna został odrzucony przez kościół, a na karku ma agentkę CIA oraz mafię. Kobieta, ścigająca bohatera wkrótce odkrywa jego tajemnicze moce i głębszy związek z księdzem, niż mogłaby przypuszczać.

Serial na podstawie książek Paulo Coelho – kilka słów od producentów

Istotnym wydaje się fakt, że pisarz nie tylko użyczy swoich książek, ale będzie zaangażowany również w proces twórczy serialu. To z pewnością dobra wiadomość dla tych, którzy obawiają się, że ekranizacja mogłaby zatracić charakterystyczny styl Coelho.

Dante Di Loreto, szef Scripted Entertainment w Fremantlemedia North America tak oto mówi o projekcie:

Nigdy nie było bardziej płodnego, skłaniającego do myślenia i zaangażowanego społecznie autora od Paulo Coelho. Jego historie pozwalają nam spojrzeć na świat inaczej i dotknąć prawdy o sobie samym, by móc dalej odkrywać nasze miejsce w podróży ku nadziei, inspiracji i społecznej zmianie.

Natomiast Laurence Browen z Dancing Ledge Production dodaje od siebie:

Setki milionów ludzi odnalazło w twórczości Paulo Coelho uniwersalizm, który odczuwają bardzo osobiście. Chcemy uczcić jego wizję i połączyć elementy jego dzieł w porywającą, epicką podróż.

Wszystkie książki pisarza znajdziecie tutaj. Dajcie znać, czy serial na podstawie książek Paulo Coelho to, Waszym zdaniem, dobry pomysł.