Czarnoksiężnik i kryształ - kup na TaniaKsiazka.pl

Serial Mroczna Wieża to bez wątpienia jedna z bardziej wyczekiwanych ekranizacji przez fanów twórczości Stephena Kinga. Cykl ośmiu powieści jest niezwykle wszechstronny i łączy w sobie literaturę grozy z westernem, powieść obyczajową, science fiction i fantasy. Poza tym to jedna z ważniejszych serii autora i obowiązkowa pozycja dla wszystkich tych, którzy interesują się twórczością Kinga. Sam pisarz o wspomnianym cyklu mówi, że to jego najważniejsze dzieło, nad którym pracował niemal przez całą swoją karierę pisarską. Nic więc dziwnego, że w końcu prawami do ekranizacji tej historii zainteresował się świat filmu. Tym samym, co chwilę w sieci pojawiają się nowe informacje, dotyczące zapowiadanej produkcji. Dziś przychodzimy z kolejną radosną wieścią. Znamy następnego aktora, który pojawi się na małym ekranie!

Serial Mroczna Wieża - kup na TaniaKsiazka.pl

Serial Mroczna Wieża – znany jest kolejny członek obsady

Michael Rooker

wikipedia.org

Najnowsze informacje są takie, że do obsady serialu dołączy Michael Rooker, którego miłośnicy kina mogli zobaczyć w takich produkcjach jak Strażnicy Galaktyki vol. 2, Jumper, czy Kolekcjoner kości. Na chwilę obecną nie wiemy jednak jeszcze, w jaką postać wcieli się aktor. Warto tutaj zaznaczyć, że serialowa adaptacja nie będzie miała nic wspólnego z kinową wersją ekranizacji. Poza tym Glen Mazzara, prowadzący projekt, zapowiada, że serial nie będzie trzymał się chronologii wydawania kolejnych tomów.

W związku z tym pierwszy sezon produkcji ma opierać się przede wszystkim na tomie pt. Czarnoksiężnik i kryształ. Jak z pewnością orientują się miłośnicy książek, jest to 4 część cyklu. W tej części główny bohater Roland opowiedział towarzyszom historię swojej młodości. Historię, w której pojawia się czarownica, przechowująca tajemniczą kryształową kulę. Dzięki niej osoby obdarzone magicznymi zdolnościami mogą oglądać wydarzenia dziejące się z dala od nich.

Serial Mroczna Wieża powstaje na zlecenie platformy Amazon, a pierwszy sezon ma składać się z 13 odcinków. Czekamy więc z niecierpliwością na kolejne wieści.

Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z serią Stephena Kinga, odsyłamy tutaj.