Serial Lupin na Netflixie - nowe wcielenie Arsene'a Lupina Serial Lupin

Kojarzysz perypetie szarmanckiego, inteligentnego, wyjątkowo zuchwałego złodzieja o milionie twarzy, kojarzonego z cylindrem, monoklem, czarną peleryną i białymi rękawiczkami? Literacki bohater stworzony przez Maurice Leblanca doczekał się wyjątkowej ekranizacji wyprodukowanej przez Netflixa. Serial Lupin nie przenosi nas bowiem na początek XX wieku, kiedy to dzieje się akcja książki Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz, a do roku 2020! Jesteś ciekawy, jak wpleciono literackie wątki we współczesną narrację? 

Serial Lupin na podstawie książki Arsene Lupin dżentleman włamywacz Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Serial Lupin – literackie inspiracje

Serial Lupin powstał na kanwie klasyki francuskiego kryminału, książce Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz autorstwa Maurice Leblanca, będącej pierwszym tomem serii o przygodach tego wyrafinowanego rzezimieszka. Opowiada on zupełnie inną historię, jednak sama książka odgrywa tu bardzo ważną rolę. To na jej bohaterze wzoruje się bowiem Assane Diop, mężczyzna, którego ojca 25 lat wcześniej oskarżono o kradzież drogocennego naszyjnika Marii Antoniny z domu swego pracodawcy Huberta Pellegriniego. Po latach dorosły już Assane pragnie poznać prawdę na temat tamtych wydarzeń. Ponownie spotyka rodzinę Pellegrinich: samego Huberta, jego żonę Annę i córkę Juliette. A także Gabriela Dumonta – śledczego, który zajmował się sprawą ojca. Wszyscy ci bowiem mocno ludzie wpłynęli na jego życie. Oprócz tego Assane stara się zarazić miłością do Arsene’a Lupina swojego czternastoletniego syna, Raula oraz zbliżyć się na nowo do swojej żony.

Oglądając film, można dostrzec wiele inspiracji poszczególnymi przygodami bohatera wykreowanego przez Leblanca. Mamy tu bowiem kradzież kolii Marii Antoniny, niesłuszne oskarżenie rodzica Lupina, mistrzowskie metamorfozy, siódemka kier, zagadkowy pobyt i ucieczka z więzienia czy pełną akcji podróż pociągiem. Warto przed seansem przeczytać książkę, ponieważ dużą frajdę sprawia łączenie serialowych wątków z tymi znajdującymi się w lekturze. Jeśli do tej pory nie przeczytałeś, zamów ją w tym miejscu.

Ten kryminalny serial jest pełen humoru i ciekawych zwrotów akcji. Dodatkowo twórcy zabierają nas w podróż po kilku płaszczyznach czasowych, dzięki czemu możemy dowiedzieć się znacznie więcej o głównym bohaterach. W serialu, w postać Assane Diopa, ukrywającego się pod pseudonimem Lupin, wcielił się dobrze znany francuski aktor Omar Sy. Na pewno kojarzysz go z pięknego i wzruszającego filmu Nietykalni. Muszę przyznać, że w tej produkcji aktor budzi podobną sympatię, co jest jej bardzo dużym atutem.

Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz, Maurice Leblanc

Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz to pierwszy zbiór opowiadań Maurice’a Leblanca opowiadający o przygodach Arene’a Lupina. Książka została wydana 10 czerwca 1907 roku i zawiera dziewięć historii przedstawiających postać. Każda z nich została wcześniej opublikowana we francuskim magazynie Je sais tout, gdzie pierwsze opowiadanie Uwięzienie Arsene’a Lupina ukazało się 15 lipca 1905 roku. Duże zainteresowanie skłoniło redakcję gazety do namówienia Leblanca do kontynuowania serii. Ciekawostką jest opowiadanie, w którym pojawia się angielski detektyw Herlock Sholmes (pierwotnie Sherlock Holmes). Nazwisko jednak zmieniono na oryginalne po protestach Arthura Conana Doyle’a.

Zanim skusisz się na seans, obejrzyj jeszcze oficjalny trailer:

Powiązane artykuły: