Serial Kraina Lovecrafta

Serial Kraina Lovecrafta to ekranizacja popularnej książki o tym samym tytule, której autorem jest Matt Ruff. W związku z tym powody do zadowolenia mają przede wszystkim miłośnicy mrocznych klimatów i literatury grozy, z których słynął Lovecraft. Obecnie pisarz uznawany jest za jednego z prekursorów fantastyki naukowej, a jego powieści zyskały ogromną popularność wśród czytelników na całym świecie. To właśnie jemu zawdzięczamy słynną mitologię Cthulhu. Nic więc dziwnego, że na produkcję, o której dziś mowa, widzowie czekali z taką niecierpliwością. Czego możecie się spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Serial Kraina Lovecrafta

Kadr z zapowiedzi Kraina Lovecrafta, źródło: youtube.com

Serial Kraina Lovecrafta – kilka słów o produkcji oraz zwiastun

Akcja rozgrywa się na tle Ameryki lat pięćdziesiątych. Nie zabraknie więc tu klimatycznych miasteczek i charakterystycznych samochodów. Jednak ten okres to również bardzo widoczne podziały rasowe. Ponadto tło historyczne będzie odgrywać tu tak samo ważną rolę, jak fantastyczna fabuła. Na ekranach pojawią się m.in.: Jonathan Majors jako Atticus Black, Jurnee Smollett-Bell jako Letitia Dandridge, Abbey Lee jako Christina Braithwhite czy Wunmi Mosaku jako Rudy Dandridge. Za reżyserię odpowiedzialni są zdobywca Oscara, Jordan Pelle oraz J.J. Abrams. Producentką wykonawczą i showrunnerką została Misha Green.

O czym opowiada sama historia? Głównym bohaterem jest młody Atticus, który dołącza do swojej przyjaciółki Letitii oraz wuja George’a i razem z nimi wyrusza w podróż przez Amerykę, aby odnaleźć zaginionego ojca. Właśnie tak rozpoczyna się ich przygoda, która szybko okazuje się walką o przetrwanie i przezwyciężenie terroru białej Ameryki. Nie zabraknie też oczywiście przerażających potworów, rodem z powieści mistrza horroru – H.P. Lovecrafta.

Natomiast premiera serialu przewidywana jest na 17 sierpnia 2020 na platformie HBO GO.

Prezentowana dziś produkcja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom science fiction, okraszonego mroczną atmosferą. Nie zabraknie tu bowiem charakterystycznych elementów, z których słynie twórczość Lovecrafta.

Dajcie nam znać, czy serial Kraina Lovecrafta to produkcja, którą będziecie oglądać. Poniżej prezentujemy wam zwiastun. Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością H.P. Lovecrafta odsyłamy tutaj.