Serial Klub Opiekunek

Serial Klub Opiekunek jest już dostępny na platformie Netflix. Warto tutaj wspomnieć, że produkcja została oparta na słynnej książkowej serii Ann M. Martin, która do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Ekranizacja przypadnie do gustu przede wszystkim nastolatkom i młodzieży, ale dorośli też znajdą w tej historii coś dla siebie. Poza tym, jeśli poszukujecie wartościowych i lekkich seriali dla waszych pociech na wakacje, to trafiliście doskonale. Czego możecie się spodziewać? Sprawdźcie sami!

Serial Klub Opiekunek

Kadr z serialu Klub Opiekunek, źródło netflix.com

Serial Klub Opiekunek – kilka słów o produkcji i zwiastun

Przede wszystkim należy tutaj zaznaczyć, że twórcy projektu przenieśli opowiadania Ann M. Martin na współczesny grunt. Mimo to odświeżona historia wciąż zachwyca tym, co ma w sobie najlepsze. Pilot produkcji to ekranizacja książki pt. Świetny pomysł Kristy, czyli pozycji, która rozpoczyna serię. Na małym ekranie występują: Malia Baker jako Mary-Anne Spier, Momona Tamada jako Claudia Kishi, Sophie Grace jako Kristy Thomas, Shay Rudolph jako Stacey McGill, Xochitl Gomez jako Dawn Shafer czy Alicia Silverstone jako Elizabeth Thomas-Brewer.

O czym opowiada historia? Nastolatki postanawiają założyć Klub Opiekunek do dzieci. Oczywiście akcja książek rozgrywa się w latach 90. ale twórczyni serialu, Rachel Shukert udało się umiejętnie zaadaptować tę historię na potrzeby współczesnych czasów. Bohaterki wyróżniają mocne charaktery i specyficzna energia girl power. I choć wszystkie są dopiero w okresie dojrzewania, cechują się niezwykłą dojrzałością i rozwagą. Każda z nich ma też już własny bagaż życiowych doświadczeń. Choroba, rozwód rodziców, zniknięcie ojca czy presja ze strony rodziców, aby stale być najlepszą we wszystkim. Ponadto warto też zauważyć, że młodzieżowy serial nie ucieka od trudnych tematów. Bohaterki produkcji są bardziej zróżnicowane niż te w książkach. Tym samym na ekranie obok Claudii z japońskimi korzeniami, pojawiają się Mary-Anne, która ma czarnoskórą mamę i Dawn, która jest Latynoską.

Przypominamy, że serial Klub Opiekunek jest już dostępny na platformie Netflix. Poniżej prezentujemy wam zapowiedź produkcji. Tymczasem tutaj znajdziecie książkową serię. Dajcie znać, czy przygody dziewczynek są wam znane!