Serial Kicia Kocia

Serial Kicia Kocia to doskonała wiadomość dla wszystkich rodziców i najmłodszych czytelników. Ponieważ ten cykl książek cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników w całej Polsce. Przygody tytułowej bohaterki niosą za sobą mnóstwo wiedzy i nauki, dzięki czemu maluchy uczą się, jak funkcjonować w świecie. To wraz z nią dzieci poznają różne życiowe sytuacje i otrzymują ważne lekcje, jak się w nich zachować. Teraz okazuje się, że ta niezwykle popularna seria doczeka się ekranizacji w postaci serialu animowanego. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Serial Kicia Kocia

Serial Kicia Kocia – co wiemy?

Serial Kicia Kocia przybierze formę animacji, które będą bardzo podobne do ilustracji znanych z książek. Za produkcję odpowiedzialne są EGoFILM oraz studio Paris+Hendzel Co. W projekcie weźmie także udział sama autorka książek, Anita Głowińska. Poza tym w skład serii wejdzie 26 odcinków. Warto też dodać, że produkcja pochłonie aż 6 milionów złotych. Część z tych środków, 2 miliony, twórcy pozyskali dzięki wygranej w konkursie dotacyjnym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Ponadto nadal poszukiwani są koproducenci i sponsorzy, którzy pomogą pokryć resztę kosztów. Tym samym nie jest jeszcze znana oficjalna data premiery animacji.

Scenariusz do serialowych odcinków Kici Koci stworzy sama autorka książek, Anita Głowińska. Ponadto ma odpowiadać także za spójność pomiędzy konkretnymi odcinkami a historiami z książek. W scenopisarskiej pracy pomoże jej Maciej Kur. Natomiast za reżyserię produkcji odpowiedzialna jest Marta Stróżycka. Co ciekawe, choć premiera produkcji nie jest jeszcze znana, do sieci trafiła już jej pierwsza zapowiedź. W związku z tym z przyjemnością ją wam zaprezentujemy.

Ponieważ na serial Kicia Kocia trzeba jeszcze trochę poczekać, proponujemy Wam zapoznanie się z popularną książkową serią. Znajdziecie ją tutaj. Dajcie nam znać, czy Wasze dzieci znają przygody Kici i czy czekają na animowaną serię! Ponadto, jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z tymi książkami, dziś jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Tymczasem poniżej prezentujemy Wam zapowiedź produkcji.