Serial Firefly Lane, czy będzie 2. sezon? serial firefly line

Na platformie Netflix możesz obejrzeć serial Firefly lane. Jest to ekranizacja powieści o tym samym tytule autorstwa Kristin Hannah, która w Stanach Zjednoczonych pojawiła się w 2008 roku, natomiast w Polsce dopiero w 2021. Książka gościła na liście bestsellerów New York Timesa, podobnie jak inne dzieła pisarki: Słowik czy Zimowy ogród. Czy twórcom udała się adaptacja historii wykreowanej przez mistrzynię pióra, możesz ocenić, oglądając pierwszy sezon serialu. Jesteś już po seansie? Czekasz na drugi, czy seans dopiero przed Tobą?   

Serial Firefly lane książki szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Kadr z serialu

Serial Firefly lane – czy będzie kolejny sezon?

Serial Firefly line na Netflixie miał swoją premierę 3 lutego i podbił serca damskiej części publiczności swoją kobiecą i przyjemną formułą. Każdy, kto wzrusza się na takich filmach jak Czułe słówka, Smażone zielone pomidory czy P.S. Kocham Cię, odnajdzie w nowej produkcji Netflixa podobną miękkość i bliskość, przez którą robi się ciepło na sercu. Pewnie dlatego w krótkim czasie trafił na szczyt listy TOP10 najchętniej oglądanych produkcji w naszym kraju, a i poza naszymi granicami zrobił nie lada furorę. Trudno więc zatem nie czekać na kontynuację opowieści, która zbiera przed ekranami tak szeroką publiczność.

Netflix nie zapowiedział jeszcze prac nad drugim sezonem. Jednak biorąc pod uwagę, że fabuła pierwszego nie wyczerpała wszystkich literackich wątków, oraz fakt, że Kristin Hannah w swoim dorobku ma drugą część powieści, Fly away, wydaną w 2013 roku, naturalnym wydaje się być przewidywanie rychłego wznowienia zdjęć. Jeśli taki pomysł zrodzi się w głowach twórców i pandemia koronawirusa nie stanie na przeszkodzie, może w 2022 roku będziemy mogli ponownie zaprosić do siebie do domu Katherine Heigl odgrywająca rolę Tully oraz Sarah Chalke, która wciela się w bohaterkę imieniem Kate.

Firefly lane – fabuła

Główne bohaterki poznajemy podczas wakacji w 1974 na niespokojnym północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku. Jedną z nich jest Kate, cocha spokojna i niewyróżniająca się  Kate Mularkey, która z pokorą znosi swoje mało istotne miejsce w hierarchii społecznej szkoły. Druga natomiast to Tully Hart – najfajniejsza i najpopularniejsza dziewczyna, która błyszczy na tle uczniowskiej społeczności. Tully Hart ma wszystko, o czym może marzyć każda dziewczyna – jest piękna, mądra i szalenie ambitna. I ku ogromnemu zdumieniu Kate, to właśnie z nią chce się zaprzyjaźnić.

Na pierwszy rzut oka dziewczyny różni dosłownie wszystko. Kate wiecznie pozostaje w cieniu, a nawet jest zaliczana do grupy tych niefajnych, a którymi nie warto się zadawać. Owszem, ma kochająca rodzinę, ale ta na każdym kroku ją zawstydza. Wokół Tully natomiast rozchodzą się szmery nieustającego podziwu i uwielbienia. Jedna dziewczyna skrywa głęboko pewną tajemnicę, która powoli ją niszczy. Obie zawierają pakt. Stają się najlepszymi przyjaciółkami na śmierć i życie, na zawsze. W czasie pamiętnego lata tak się do siebie zbliżają, że stają się niemal jednym niepodzielnym bytem. Ich losy obserwujemy na przełomie trzech dekad. Przez ten czas trwają przy sobie, wspierają się i… ratują tę przyjaźń przed wieloma problemami, którym dzielnie stawiają czoła.

Gdy wydaje się, że są w stanie przerwać wszystko, zdrada zamienia w gruz tę silną więź, jaka ich łączy. Czy kobiety zdołają od nowa zbudować zaufanie i ocalić swoją przyjaźń, która dla każdej z osobna stanowi fundament życia? Na to pytanie należy szukać odpowiedzi na Netflixie.  Jeśli jeszcze nie oglądałeś serialu, obejrzyj trailer i zaplanuj kilka wieczorów na nadrobienie zaległości:

Książkę Kristin Hannah, na podstawie której powstał serial Firefly lane, znajdziesz w tym miejscu.

Powiązane artykuły: