Serial Cormoran Strike. Będzie nowy sezon

Małe i większe ptaszki w sieci ćwierkają, że BBC zamówiło kolejne odcinki serialu Cormoran Strike, który jest ekranizacją serii kryminałów J.K. Rowling, opublikowanych pod pseudonimem Robert Galbraith. Podstawą scenariusza będzie najnowsza książka serii, która ukazała się we wrześniu.

Serial Cormoran Strike. Będzie nowy sezon

materiały prasowe

Serial Cormoran Strike

Cormoran Strike jest weteranem wojennym. W Afganistanie stracił nogę, więc nie mógł kontynuować czynnej służby wojskowej. Dlatego po powrocie do Londynu założył małą firmę detektywistyczną. To poraniony psychicznie i dość szorstki człowiek, dlatego raczej odstrasza, niż przyciąga swoją sposobem bycia. W serialu, w tę rolę wciela się Tom Burke.

W rozwiązywaniu zagadek, z którymi nie radzi sobie policja, pomaga mu bystra i piękna asystentka Robin Ellacott (Holliday Grainger). Razem stawiają czoła przeciwnością i dążą do odkrycia prawdy.

Lethal white – nowy tom serii

W wrześniu w brytyjskich księgarniach pojawiła się nowa, pierwsza od trzech lat, część serii o prywatnym detektywie, Lethal White. Także to właśnie na niej zostaną oparte kolejne 4 odcinki serialu BBC.

Polskie wydanie tej książki, Zabójcza biel, ukaże się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego jeszcze w tym roku, 28 listopada.

Powrót opowieści o Cormoranie i Robin na mały ekran to wiadomość, która z pewnością ucieszy wszystkich fanów serialu i książki. Na bohaterów będzie czekać kolejna zawikłana sprawa, a w dążeniu do odkrycia prawdy spotka ich wiele niebezpieczeństw.

Tym razem będą badać sprawę zabójstwa, które miało miejsce przed laty. Śledztwo poprowadzi Cormorana i Robin bocznymi uliczkami Londynu, do Parlamentu i malowniczego domku na wsi.

Seria J.K. Rowling, której bohaterem jest Cormoran Strike, zyskała wielu fanów. Dzięki niej pisarka udowodniła, że świetnie sobie radzi nie tylko z tworzeniem książek dla dzieci, ale też z pisaniem tych dla dorosłych. Dzięki tym kryminałom autorka nie jest już kojarzona tylko z Harrym Potterem.

Poza Zabójczą bielą w skład cyklu wchodzą jeszcze 3 książki i wszystkie zostały zekranizowane przez BBC w formie serialu: Wołanie kukułki, Jedwabnik, Żniwa zła.

Oglądaliście już poprzednie sezony serialu? Jak Wam się podobały?

Wszystkie książki o Cormoranie Strike’u znajdziecie w tym miejscu.