Serial Clarice

Serial Clarice to nie lada gratka dla wszystkich miłośników kryminalnych i sensacyjnych produkcji. Poza tym powody do zadowolenia mają przede wszystkim wielbiciele twórczości Thomasa Harrisa. Ponieważ to jemu czytelnicy na całym świecie zawdzięczają takie bestsellery jak Milczenie owiec czy Cari Mora. Najnowsza serialowa produkcja będzie opowiadała o postaci, która pojawiła się właśnie w tym pierwszym thrillerze. Tak jest, chodzi tu o Clarice Starling, centralną postać z Milczenia owiec. Jesteście ciekawi i chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Serial Clarice

Serial Clarice – kilka słów o produkcji

Produkcją serialu zajmie się stacja CBS. Za realizację projektu odpowiedzialni będą Alex Kurtzman i Jenny Lumet. Oto co oboje mają do powiedzenia na temat najnowszego przedsięwzięcia:

Po ponad 20 latach milczenia mamy zaszczyt dać głos jednej z najlepiej zapamiętanych bohaterek Ameryki – jest nią Clarice Starling. Odwaga i złożoność charakteru Clarice były zawsze widoczne, nawet gdy jej osobista historia pozostawała w ukryciu. Jednak dzisiaj potrzebujemy opowieści właśnie o niej – o jej odporności, walce i zwycięstwie. Jej czas jest teraz. I był zawsze.

Wiemy, że akcja serialu będzie toczyć się w 1993 roku, czyli dokładnie rok po wydarzeniach znanych z Milczenia owiec. Mimo to fabuła nie będzie oparta na żadnej z książek Thomasa Harrisa. Jak już wspomnieli o tym Kurtzman i Lumet, będzie to historia Clarice Starling, która wróci, by ścigać seryjnych morderców i seksualnych drapieżników. A przy okazji zostanie zmuszona, by zmierzyć się z politycznymi układami w Waszyngtonie.

Nie wiadomo jeszcze, kto miałby wcielić się w rolę głównej bohaterki. Jeśli tylko poznamy szczegóły, od razu damy wam znać. Poza tym serial dostał zamówienie na odcinek pilotażowy. Powstał do niego już scenariusz. Tym samym, jeśli praca twórców spotka się z dobrą oceną, CBS da zielone światło na realizację całego sezonu.

Dajcie znać, czy czekacie na serial Clarice. Tymczasem wszystkich czytelników odsyłamy tutaj. Znajdziecie tam bowiem największe książkowe hity Thomasa Harrisa. Gorąco polecamy!