Stephen King

Serial Castle Rock to jedna z bardziej wyczekiwanych produkcji serialowych, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wszystko, dlatego że została ona oparta na prozie Stephena Kinga. Mistrz grozy wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród Czytelników. W ostatnim czasie jego książki stały się najczęściej ekranizowanymi, co spowodowało, że wśród widzów również zebrał pokaźną liczbę fanów. Nie ma się co dziwić, ponieważ obecne kino przeżywało mały kryzys pod względem dobrych horrorów. A twórczość Kinga ma ogromny potencjał, by zapełnić tę lukę.

Stephen King

https://pbs.twimg.com/profile_images/378800000836981162/b683f7509ec792c3e481ead332940cdc.jpeg

Serial Castle Rock – nowe informacje

Warto na początku przypomnieć, że za produkcję odpowiedzialny będzie J. J. Abrams. Odpowiada on za sukces takich seriali jak Lost czy Star Trek. Główna rola przypadnie w udziale André Holland. Z najświeższych wiadomości wiemy, że w serialu odbiorcy będą mogli ujrzeć Sissy Spacek. Kojarzycie nazwisko? Nic dziwnego, aktorka bowiem grała już w jednej z ekranizacji mistrza grozy. Chodzi tu o Carriedebiutancką powieść Kinga. Ponadto można było zobaczyć ją również w serialu Netfliksa pt. Bloodline. Ale to nie wszystko. Obok koleżanki po fachu stanie również Jane Levy.

Tak więc krok po kroku wyłania nam się coraz wyraźniejszy obraz serialu, na który czeka miliony odbiorców na całym świecie. A o czym będzie opowiadać sama historia?

Castle Rock to fikcyjne miasteczko, w którym Stephen King chętnie umieszcza większość swoich opowiadań. André Holland wcieli się w rolę prawnika, który będzie bronił skazanych na karę śmierci. Sissy Spacek natomiast zagra jego matkę, borykającą się z problemami z pamięcią. I jak się okaże, to właśnie w głowie starszej profesor znajdować będą się odpowiedzi na większość nurtujących pytań, zadawanych przez mieszkańców Castle Rock.

Serial będzie można zaliczyć do gatunku horroru psychologicznego. Całość historii rozegra się w całkiem nowym uniwersum telewizyjnym, stworzonym na podstawie prozy Stephena Kinga.

Jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście szansy zapoznać się z twórczością mistrza grozy, to właśnie teraz macie idealną szansę na nadrobienie zaległości. Książki Stephena Kinga znajdziecie tutaj. Gorąco polecam!