Serial Bastion na podstawie Kinga - nowy zwiastun serial Bastion

„Kingomaniacy” zacierają rączki. Bastion Stephena Kinga – książka wydana w latach 70. przez wielu uważana za jego najdoskonalsze dzieło, doczekała się serialowej adaptacji. Premierę produkcji amerykańskiej stacji CBS zaplanowano na 17 grudnia, zatem serial Bastion będzie wspaniałym przedwczesnym prezentem świątecznym dla fanów pióra mistrza grozy. Już teraz możemy zobaczyć trailer, który pobudzi apetyt. To co, oglądamy?

Serial Bastion na podstawie Kinga Zamów książkę na TaniaKsiazka.pl >>

Vanity Fair

Serial Bastion – ekranizacja książki Stephena Kinga

Biorąc pod uwagę, że na świecie panuje pandemia koronawirusa, serial Bastion doskonale wpisze się w panujące nastroje. Fabuła Bastionu rozgrywa się bowiem w mrocznym, postapokaliptycznym świecie, opanowanym przez śmiercionośnego wirusa. Przez jeden błąd wojskowego komputera groźny drobnoustrój wydostaje się na zewnątrz z zamkniętego ośrodka i… w zastraszającym tempie dziesiątkuje ludzkie istnienia. Ogromny chaos i śmierć, która czai się dosłownie wszędzie, powodują upadek cywilizacji. Na szczęście pozostali nieliczni ocaleni, którzy z niewyjaśnionych przyczyn nie reagują na działanie wirusa. Połączeni odpornością na tę broń biologiczną łączą się w grupę i próbują budować swoje życie i świat na nowo. Nie zdają sobie jednak sprawy, że z dala od nich formuje się zupełnie inna, niepokojąca grupa. I że niedługo rozpocznie się zacięta walka dobra ze złem.

Serial Bastion – kogo zobaczymy na ekranie?

Wyprodukowany przez amerykańską stację telewizyjną CBS serial Bastion (org. The Stand) będzie miał 10 odcinków. Za scenariusz odpowiadają Ben Cavell i Josh Boone – który wcielił się również w rolę reżysera. Co interesujące ostatni, dziesiąty epizod to dzieło samego Stephena Kinga! W scenariuszu autor rozpisał jednak inne zakończenie niż w swojej książce, zatem naprawdę jest na co czekać!

W produkcji wystąpi też prawdziwa plejada gwiazd amerykańskiego kina. Zobaczymy w nim m.in. Jamesa Marsdena, Amber Heard, Grega Kinneara, Whoopi Goldberg, Henry’ego Zaga, Jovana Adepo, Owena Teague, Brada Williama Henke i Daniela Sunjata.

Nastaw alarm na 17 grudnia i szykuj się na bitwę ogromnych rozmiarów! Masz jeszcze trochę czasu, żeby przypomnieć sobie książkę lub przeczytać od nowa. Bastion Stephena Kinga czeka na Ciebie w tym miejscu.

Powiązane artykuły: