Szepty z sieciYoung AdultZapowiedź

Seria Osobliwy dom pani Peregrine właśnie doczekała się czwartego tomu!

Seria Osobliwy dom

Seria Osobliwy dom pani Peregrine właśnie doczekała się czwartego tomu!Osobliwy dom pani Peregrine Ransoma Riggsa to niekwestionowany światowy bestseller. Książka sprzedała się na świecie w 5-milionowym nakładzie! Ponadto wiele osób dobrze pamięta ją także, dlatego że zawiera niepokojące, autentyczne fotografie w klimacie prosto z horrorów.

Autor książek znalazł je na pchlim targu i to one zainspirowały go do napisania tej historii. Wielbicieli twórczości Ransoma Riggsa ucieszy niewątpliwie fakt, że właśnie zadebiutowała czwarta część serii Pani Peregrine: A Map of Days. Na razie książka miała swoją premierę za granicą, ale jestem pewna, że po sukcesie całej serii Riggsa możemy spodziewać się jej także w Polsce.

Kolejny Osobliwy dom pani Peregrine tym razem w Ameryce

Tym razem zgodnie z obietnicą autora, akcja książki zostaje przeniesiona do Ameryki (wcześniej miała miejsce na walijskiej wyspie). Ponownie trafiamy do świata Jacoba Portmana, którego los i rodzinne koneksje związały z Osobliwym domem pani Peregrine i jego mieszkańcami. Do Ameryki Jacob trafia właśnie ze swoimi nowo zdobytymi przyjaciółmi, w tym Emmą, a także samą Panią Peregrine i oczywiście innymi dziećmi z domu. Wszyscy oni próbują się odnaleźć w nowym, nieznanym, “tradycyjnym” świecie i po prostu stać się jego częścią. Jednak sielskie dni niedługo dobiegną końca, kiedy Jakob dokona niepokojącego odkrycia. Bohaterowie trafią na podziemny bunkier, który należał do dziadka Jacoba, Abe.

 

PRZERAŻAJĄCE FOTOGRAFIE DZIECI Z KSIĄŻKI OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE TO AUTENTYKI, WIEDZIELIŚCIE?

Niebezpieczny spadek

Teraz skrywane sekrety ujrzą światło dzienne i Jacob szybko się dowie, jak niebezpieczny spadek “odziedziczył”. Okaże się, że on sam był częścią tajemnicy i sekretów dziadka, na długo, zanim przekroczył progi Osobliwego domu pani Peregrine. Szybko stanie się jasne, że bohaterowie zetkną się z nową rzeczywistą i zasadami, których nie znają i nie rozumieją.

OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE DOCZEKA SIĘ DRUGIEJ TRYLOGII!

Książki z serii Osobliwy dom pani Peregrine

Książka ponownie będzie zawierała niepokojące ilustracje, klimatem nawiązującym do scen jak z horroru, jednak tym razem w kolorze.

 

Premiera książki A Map of Days jest dużym wydarzeniem za granicą, na co wpływ miał z pewnością fakt, że Osobliwy dom pani Peregrine Ransoma Riggsa był światowym bestsellerem i doczekał się także ekranizacji.

 

W serii do tej pory ukazały się:

  1. Osobliwy dom pani Peregrine Riggs Ransom. Tom 1
  2. Miasto cieni Riggs Ransom. Tom 2
  3. Biblioteka dusz . Tom 3

 

Ponadto na polskim rynku ukazała się także książka towarzysząca serii Baśnie osobliwe, będąca zbiorem opowiadań o osobliwych bohaterach, których poznajemy na kartach powieści Riggsa.

 

Znacie tę serię? Sięgnięcie po kontynuację, jak pojawi się w Polsce?

Paulina Adamska