Seria Mali WIELCY - nowości

Od czego zaczynają się historie sukcesów wielkich ludzi? Oczywiście od dzieciństwa, które kształtuje każdego człowieka w określony sposób. Jeśli szukacie dla swoich dzieci inspirujących opowieści o kobietach i mężczyznach, którzy w swoim życiu dokonali wspaniałych rzeczy, z pewnością zainteresuje Was seria Mali WIELCY – nowości ze stycznia znajdziecie poniżej.

Seria Mali WIELCY - nowości

Seria Mali WIELCY – nowości

Seria Mali WIELCY (w oryginale Little People Big Dreams) cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Do tej pory wydano już ponad 70 tomów w kilkunastu językach. W Polsce ukazało się na razie 8 części bestsellerowej serii.

Cykl jest poświęcony życiorysom wybitnych osób, które imponują osiągnięciami w różnych dziedzinach, m.in.: nauce, polityce, sporcie, sztuce, filmie, literaturze i muzyce. Poznawanie historii ich życia ma być inspiracją dla dzieci, pokazywać najmłodszym, że warto rozwijać w sobie pasję, wytrwałość i odwagę, które zbliżają do osiągnięcia sukcesu.

Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Każda z nich jest ilustrowana przez innego grafika, dlatego cała seria jest różnorodna jak jej bohaterowie.

Forma jest dostosowana do potrzeb najmłodszych: duża czcionka, twarda i szyta oprawa, historie pisane prostym, przystępnym językiem. Dodatkowo na końcu każdego tomu autorzy umieścili fotografie opisywanej osoby, najważniejsze daty, fakty i ciekawostki z jej życia.

W tym roku seria powiększyła się o 4 nowe tytuły:

Maria Isabel Sanchez Vegara Audrey Hepburn

Audrey Hupburn

Ikona kina i stylu, aktorka o wielkim talencie, który rozbłysł jasno w jej rolach filmowych i teatralnych. Audrey zapisała się w historii nie tylko mistrzowsko wykonując swój zawód, ale także angażując się w liczne akcje charytatywne.

Maria Isabel Sanchez Vegara Steve Jobs

Steve Jobs

Pasjonat, wizjoner i jeden z najsłynniejszych przedsiębiorców przełomu XX i XXI wieku. Wkład, jaki wniósł w rozwój projektowania urządzeń elektronicznych zmienił rynek komputerowy na całym świecie.Maria Isabel Sanchez Vegara Martin Luther King

Martin Luther King

Niestrudzony w walce o prawa człowieka, charyzmatyczny mówca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Miał wielkie marzenie: chciał, by na świecie liczyło się tylko to, jakimi jesteśmy ludźmi.

Maria Isabel Sanchez Vegara Astrid Lindgren

Astrid Lindgren

Pisarka, która tak kochała swoje dzieciństwo, że nie chciała dorastać. Wspomnienia z dziecięcych lat przekuła w wiele ponadczasowych książek dla dzieci.

Seria Mali WIELCY

W zeszłym roku w serii Mali WIELCY ukazały się książeczki, których bohaterami są:

Maria Skłodowska-Curie >>
Frida Kahlo >>
Stephen Hawking >>
Coco Chanel >>

Kolejne tytuły mają pojawić się już w maju 2021 roku.

Seria Mali WIELCY

Czyje życiorysy najchętniej przybliżylibyście swoim dzieciom? Może macie propozycje, kto jeszcze mógłby stać się bohaterem lub bohaterką serii? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: