Seria Dr David Hunter - sprawdź na TaniaKsiążka.pl

Seria Dr David Hunter, to jedna z ciekawszych propozycji wśród książek na lato. Simon Beckett postarał się o to, by jego Czytelników objął prawdziwy strach. Jego powieści zawierają w sobie wszystko to, czego szukamy w thrillerach – wartką akcję, niewyjaśnione i makabryczne zbrodnie oraz kogoś, kto próbuje schwytać zabójcę.

Nie ma co ukrywać, seria jest przeznaczona dla Czytelników o mocnych nerwach. Niejednokrotnie zadrżycie ze strachu, a niepewność ściśnie Was za gardło w najmniej oczekiwanych momentach. Już autor o to zadbał. Cały cykl składa się z następujących tomów:

1. Seria Dr David Hunter: Chemia śmierci Simon Beckett

Pierwszy tom tego cyklu, sprzedał się w Polsce w prawie 100 000 egzemplarzy. Opowiada historię Dawida Huntera – wybitnego antropologa sądowego, który chcąc odciąć się od świata pełnego krwi i brutalnej przemocy, trafia do miejscowości Manham.

Niestety szybko okazuje się, że nawet w tym niepozornie wyglądającym miasteczku, zło może czaić się na każdym kroku. Pod drzwi domów podrzucane są zwierzęce zwłoki, a co gorsza, zaczynają ginąć młode kobiety… Czy David Hunter porzuci swoje postanowienia i pomoże policji ująć sprawcę tych makabrycznych zbrodni? A może oprawcy w ogóle nie da się schwytać? Odpowiedzi znajdziecie jedynie w powieści Becketta.

A powieść ta kryje w sobie jeszcze więcej zagadek i tajemnic, które momentami wywołają u Was „gęsią skórkę.”

2. Seria Dr David Hunter: Zapisane w kościach Simon Beckett

Tym razem dr David Hunter również musi zmusić zmarłych do zwierzeń. Jego zadanie to odczytanie historii okrutnej zbrodni ze spopielałych kości. Co gorsza, akcja powieści toczy się w jeszcze bardziej odizolowanym od świata miejscu niż Manham.

Hunter prowadzi swoje śledztwo na wyspie, wciąż targanej sztormami. Atmosfera sprzyja niebezpieczeństwu, które jeszcze pozostaje w ukryciu… Aby rozwiązać tajemnicę niemalże spalonych kości, David Hunter musi zmierzyć się z nękającą go przeszłością i teraźniejszością, która wciąż kładzie mu kłody pod nogi. Antropolog zostaje bowiem uwięziony na wyspie, gdy ta, ponownie pada ofiarą matki natury. Wydaje się tam być całkiem bezbronny, a zło jakby tylko na to czekało…

Klimat grozy panujący w powieści może sprawić, że niejednokrotnie wstrzymamy oddech. Świetnie napisana, trzyma w napięciu od początku do samego końca.

3. Seria Dr David Hunter: Szepty zmarłych Simon Beckett

Można odnieść wrażenie, że do doktora Huntera szczęście nigdy się nie uśmiecha. Nawet kiedy postanawia trochę odpocząć, wybierając dość specyficzne miejsce – Ośrodek Badań Antropologicznych – znów wpada w tarapaty. Tym razem pragnął jedynie odzyskać dawny spokój i zdecydowanie, które zatracił gdzieś po drodze. Niestety licho nie śpi.

Wkrótce doktor Hunter musi rozpocząć śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa. Nie należy ono do łatwych. Wydaje się, że morderca kpi sobie z naszego antropologa i całej policji. W dodatku wciąż jest o krok przed nimi. Na domiar złego Hunter nieoczekiwanie przestaje być śledczym i staje się potencjalną ofiarą…

Simon Beckett znów funduje nam niezwykłą porcję emocji. Zaskakuje niespodziewanymi zwrotami akcji i powalającym zakończeniem.

4. Seria Dr David Hunter: Wołanie grobu Simon Beckett

W kolejnej części zmagań doktora Huntera z okrutnym światem zbrodni, powiedzenie ‘historia zatacza koło” nabiera bardzo mrocznego znaczenia. Kilka lat wcześniej, przed akcją właściwą, pewien mężczyzna przyznał się do zamordowania kilku dziewcząt. Zanim wskazał miejsca w których ukrył zwłoki, zbiegł. Nie odnaleziono ani jego, ani żadnej z mogił. Dokładnie osiem lat później, wszystko wraca. Dr David Hunter przyjeżdża do ponurego Dartmoor. Morderca wciąż jest na wolności, a on zmuszony jest pracować z tymi samymi ludźmi, co kiedyś. Ludzie się boją, czują się niepewnie. Już nie wiadomo, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. I kto jest ofiarą, a kto zabójcą.

Autor ani na chwilę nie spuszcza z tonu. Kolejny thriller z tej serii jest równie emocjonujący, co poprzednie. W dodatku wreszcie dowiadujemy się czegoś o głównym bohaterze. Poznajemy wydarzenia z jego przeszłości, które uczyniły go tym kim jest.

5. Seria Dr David Hunter: Niespokojni zmarli Simon Beckett

Piąty tom niesie ze sobą kolejne morderstwa, kolejne zagadki i pytania. Tym razem doktor David Hunter zostaje wezwany na wyspę Mersea, gdzie zostało znalezione ciało w stanie głębokiego rozkładu. Antropolog sądowy ma pomóc w ich identyfikacji. Istnieją pewne przypuszczenia, że denatem jest syn wpływowej i bogatej rodziny. Ponadto, uważa się, że istnieją pewne okoliczności, które mogły skłonić go do samobójstwa. Ale czy może to być takie łatwe? Wiemy już, że w przypadku Davida Huntera nic nie jest tak proste jak się wydaje. Chyba, że autor chciał nas zaskoczyć w inny sposób. Więcej jednak nie zdradzę.

Beckett zaserwował nam liczne niespodzianki. Kiedy Czytelnik otrząsa się po jednej, zaraz pojawia się kolejna sensacja, rozkładająca na łopatki. Z Davidem Hunterem nie sposób się nudzić! Momentami bywa drastycznie i niebezpiecznie, ale właśnie tak powinno być. Zarówno Niespokojni zmarli, jak i pozostałe powieści, warte są przeczytania i to nie jeden raz.

Simon Beckett
Brytyjski pisarz i dziennikarz. Publikował m.in. w The Independent on Sunday, The Times, The Daily Telegraph i The Observer. Jego książki, szczególnie seria o dr Davidzie Hunterze, sprzedały się w ponad dwudziestomilionowym nakładzie na całym świecie. Więcej dowiesz się tutaj.

Seria o doktorze Davidzie Hunterze, to spora dawka niezwykle wciągających historii, dreszczyków emocji i intrygujących zbrodni, których nie da się tak łatwo wyjaśnić. To nie jest zwykła walka dobra ze złem, bohaterowie nie są czarno-biali, a fabuła nigdy nie stoi w miejscu. Autor zawsze trzyma przysłowiowego asa w rękawie, którego wykłada w najmniej spodziewanym momencie. Nie sposób nudzić się przy tych powieściach choć przez chwilę. Dlatego gorąco je Wam polecamy!

KsiążkoweWieści