Sebastian Fitzek w Polsce – to z pewnością jedna z lepszych informacji dla wszystkich fanów niemieckiego pisarza. I trudno się dziwić. Fitzek ma na koncie sporo międzynarodowych bestsellerów i nie bez powodu został okrzyknięty mistrzem thrillerów psychologicznych. Jego powieści są wydawane w ponad 30 krajach. Ponadto wiele z nich doczekało się adaptacji teatralnych, telewizyjnych oraz ekranizacji. W związku z tym wiadomość, że zawita w końcu do naszego kraju, ucieszy bez wątpienia mnóstwo czytelników. Kiedy i gdzie będziecie mogli go spotkać? Tego dowiecie się, czytając dalej!

 Sebastian Fitzek w Polsce – kilka informacji

Niemiecki pisarz pojawi się w Polsce na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, który będzie odbywał się w dniach od 29 maja do 2 czerwca 2019 roku. Wtedy też odbędzie się premiera jego najnowszej powieści pt. Pacjent. Poza tym czytelnicy będą mieli okazję zobaczyć go także w Krakowie.

Czego możecie spodziewać się po jego najnowszej historii? To bez wątpienia piekielna podróż do wnętrza ludzkiej psychiki, a nawet dalej.

Pacjent szpitala psychiatrycznego Guido T. przyznał się już do dwóch przerażających morderstw na dzieciach. Doprowadził też berlińską policję do zwłok okrutnie dręczonych ofiar. Jednak teraz zachowuje kompletne milczenie. Tym samym policja ma niemal pewność, że to on stoi również za uprowadzeniem sześcioletniego Maksa. Śledczym jednak brakuje dowodów. Rok po zaginięciu chłopca komisarz Skania ulega prośbom zrozpaczonego ojca. W związku z tym policja przemyciła Tilla do więziennego szpitala psychiatrycznego. Tam mężczyzna dostaje sfingowaną historię choroby i wciela się w fałszywego pacjenta. Ma jedno zadanie. Musi znaleźć się jak najbliżej mordercy dzieci i zmusić go, aby się przyznał, co zrobił z sześcioletnim Maksem. Bo przecież nic nie jest gorsze od niepewności. Przynajmniej tak Till myślał do tej pory. Zanim jako pacjent poznał prawdę…

Jak już wspomnieliśmy, Sebastian Fitzek w Polsce pojawi się na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, gdzie jednocześnie zaprezentuje najnowszą powieść pt. Pacjent. Koniecznie dajcie nam znać, czy wybieracie się na to wydarzenie!

Natomiast tutaj znajdziecie książkę, o której mowa.