Apollo 8 - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Informacja, że science fiction podbija rynek książki, to w sumie nic nowego. Dzieje się tak przecież od wielu lat, podobnie jak z każdym literackim gatunkiem. Raz na jakiś czas możemy zauważyć tendencje spadkowe jednych historii, innym razem ich wzrost.

Dla Czytelników jest to sytuacja bardzo korzystna. Dzięki dynamicznemu rozwojowi i gwałtownym zmianom mają szansę na poszerzanie swoich literackich horyzontów. Obecnie, jak można zauważyć, zaczyna się ekspansja opowieści z gatunku science fiction i fantasy. Właśnie dla miłośników tych gatunków przybywamy z całkiem ciekawymi informacjami.

Science fiction podbija rynek książki Apollo 8 - zoabacz na TaniaKsiazka.pl

Science fiction podbija rynek książki – powrót do przeszłości

Większość z was zapewne kojarzy słynną historię Apollo 13. Zwracamy uwagę, że jeśli nawet nie do końca wiecie, co i jak, to z pewnością nazwa nie jest wam obca i kieruje myśli w stronę misji kosmicznej.

Większy problem może stanowić brzmienie tych oto słów – Jeffrey Kluger. Nie wątpimy, że miłośnicy science fiction od razu skojarzą to nazwisko. Wspomniana postać jest bowiem twórcą książki pt. Apollo 13, na podstawie której w roku 1995 roku powstał film. Ekranizacja przeszła już do historii i po dziś dzień w języku funkcjonuje słynna fraza „Houston, mamy problem”.

Dlaczego wspominamy o tym wszystkim? Okazuje się, że Jeffrey Kluger wyczuł ponowną falę, na której może wznieść się jego twórczość. Niedawno sieć obiegła informacja, że pisarz planuje wydać nową książkę. Ma być to historia zatytułowana Apollo 8.

Możecie z pewnością się domyślić, że fabuła skupi się na kolejnej, historycznej misji podboju kosmosu. Precyzując dodamy, że chodzi o pierwszy lot na orbitę księżyca. Sam autor zaznacza, że już od dłuższego czasu plątały mu się po głowie myśli, by napisać kolejną powieść. Na szczęście dla wszystkich miłośników jego twórczości, w końcu znalazł czas i wziął pióro w rękę.

Opowieść z potencjałem

W opowieści, którą przedstawi Kluger, odbiorcy będą mieli okazję poznać sylwetkę trzech mężczyzn: Franka Bormana, Jima Lovella oraz Billa Andersa. Misja, której się podjęli, miała miejsce dokładnie w 1968 roku. Była jedną z najważniejszych w historii całej ludzkości. Udowodniła wszystkim, że  marzenia o zdobyciu srebrnego globu są na wyciągnięcie ręki.

Ebook dostępny jest w USA już od 16 maja bieżącego roku. Czy historia pojawi się w wersji książkowej oraz na polskim rynku wydawniczym? Tego niestety nie wiemy.

Wszystkich miłośników science fiction zapraszamy tutaj.