Schronisko Sama Lloyda

Często zekranizowana książka zyskuje większą popularność, a jej nowe wydanie, w filmowej oprawie, jak magnes przyciąga ciekawych czytelników. — Czy książka jest lepsza? Z jakich wątków zrezygnowano w adaptacji? — Czasem też ta popularność rozrasta się  poza samo zainteresowanie książkowym pierwowzorem. Tak było m.in. z Gambitem królowej, który dla wielu stał się inspiracją do rozpoczęcia własnej przygody z szachami. Być może czytelnicy niesieni falą zainteresowania Gambitem…, chętnie sięgają po książki, których bohaterami są szachiści? W lutym w księgarniach pojawił się właśnie taki thriller — Schronisko Sama Lloyda.

Schronisko Sama Lloyda - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Schronisko Sama Lloyda — szachy i porwanie

Główną bohaterką mrocznej powieści Lloyda jest młodziutka i bardzo zdolna szachistka — Elissa. Trzynastolatka zostaje uprowadzona w trakcie najważniejszego turnieju w jej dotychczasowej karierze — Ogólnoangielskiego Młodzieżowego Grand Prix w Szachach.

Porywacz ukrywa Elissę w Lesie Pamięci, w podziemnej celi. Tam dziewczynkę znajduje dwunastoletni Elijah, który mieszka w lesie, odkąd pamięta. Elissa liczy na to, że to niespodziewane spotkanie będzie dla niej wybawieniem. Jednak Elijah nie zamierza iść na policję. Nie chce, żeby jego nowo poznana koleżanka opuściła las. Jest samotny i nigdy nie miał odpowiedniej przyjaciółki. Trwa w postanowieniu, chociaż wie, że Elissa nie jest pierwszą dziewczyną w podziemnej celi i wie także, co się stało z poprzednimi dziewczynkami, jakie znalazł w Lesie Pamięci.

Schronisko Sama Lloyda - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Gra w kotka i myszkę

Z każdym dniem porywacz Elissy zaczyna zachowywać się coraz bardziej nieobliczalnie. Dziewczynka zdaje sobie sprawę z tego, że bez pomocy dziwnego, samotnego chłopca jej szanse na ucieszke są znikome. Dlatego postanawia go przechytrzyć. Dzieci zaczynają podszytą oszustwem i zdradą grę w kotka i myszkę. Od tego, jak genialna szachistka rozegra tę śmiertelną partię, zależy jej życie, a może nie tylko jej jednej.

Schronisko Sama Lloyda zostało wydane przez W.A.B. Książka miała premierę 10 lutego. Lubicie mroczne i przewrotne thrillery? Jesteście ciekawi, jak potoczy się historia Elissy? A może szukacie książek, w których podobnie jak w Gambicie Królowej bohaterami są szachiści? W takim razie książkę możecie znaleźć w tym miejscu

Sprawdź też: