Sandman - nowe wieści na temat obsady sandman

Twórcy serialu, który ma powstać dla platformy Netflix na podstawie komiksów z kultowej serii Sandman autorstwa Neila Gaimana, potrafią dawkować napięcie. Co rusz w sieci pojawiają się nowe smaczne kąski, uchylające rąbka tajemnicy na temat produkcji, na którą czekają miłośnicy oniryczno-fantastycznego uniwersum. Dziś mam dla Ciebie kolejną ekscytującą wiadomość. Znamy nazwiska kolejnych osób, które dołączyły do obsady!

Sandman Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Sandman

Bacznie śledzimy prace nad serialem Sandman, nad którym produkcyjną pieczę objął Netflix. Pisaliśmy już zatem o rozpoczęciu projektu, przekazaliśmy również informację o tym, kto zagra Morfeusza, i że będzie to Tom Sturridge, a ostatnio podzieliśmy się newsem, że dołączyła do niego Gwendoline Christie – aktorka doskonale znana z roli Brienne z Tarthu w serialu Gra o Tron. Wiadomo też, że showrunnerem serii będzie znany z produkcji serialu Grey’s Anatomy oraz filmu Wonder Woman – Allan Heinberg. Wspólnie z autorem komiksu Neilem Gaimanem oraz scenarzystą m.in. takich produkcji jak Mroczny Rycerz, Batman: Początek czy Blade: Wieczny Łowca – Davidem S. Goyerem zajmą się napisaniem scenariusza do pierwszego odcinka. Ci dwaj ostatni będą również producentami wykonawczymi Sandmana.

Teraz dorzucimy więcej informacji na temat obsady, ponieważ Netflix ujawnił nazwiska artystów, którzy wcielą się w komiksowe charaktery:

Sandman – pełna obsada

Zatem na ekranie zobaczymy wspomnianego już Tomma Sturridge’a (Z dala od zgiełku, W drodze) wcielającego się w głównego bohatera. Obok niego pojawi się Gwendoline Christie (Tajemnice Laketop, Igrzyska Śmierci: Kosogłos), która zagra Lucyfera. Swoją drogą to bardzo ciekawy wybór, zwłaszcza że jest to postać męska. Na planie pojawi się również kolejna twarz znana z Gry o Tron – Charles Dance. W adaptacji komiksu Sandman podejmie się roli Rodericka Burgessa. Towarzyszyć im będą również Vivienne Acheampong (Turn up Charlie) jako Lucienne, Sanjeev Bhaskar (Yesterday) jako Kain, Asim Chaudhry (Czarne Lustro: Bandersnatch) jako Abel oraz Boyd Holbrook (Logan: Wolverine) jako Koryntczyk.

Ciekawostką jest również, że ma to być najdroższa produkcja w historii Netflixa. Liczymy zatem na spektakularne widowisko, które będzie nie tylko zachwycać formą, ale również trafną parafrazą komiksowego pierwowzoru. No i grą aktorską, skoro twórcy mają do dyspozycji tyle utalentowanych artystów.

Jeśli do tej pory nie miałeś okazji zapoznać się z fascynującym światem, wykreowanym przez Gaimana w komiksach z serii Sandman, koniecznie sięgnij po nie w to miejsce oraz zajrzyj tutaj.

Powiązane artykuły: