Ruchomy zamek Hauru - kup na TaniaKsiazka.pl

Ruchomy zamek Hauru autorstwa Diany Wynne Jones doczekał się właśnie nowego wydania. W związku z tym to nie lada gratka dla wszystkich miłośników fantastycznych historii. Książka z nową okładką pojawi się w sprzedaży na polskim rynku już 30 marca 2020 roku. Jeśli do tej pory nie było wam po drodze z tą powieścią, to doskonała okazja, by nadrobić zaległości. A gwarantujemy, że na pewno nie pożałujecie! Ponieważ na podstawie tej pozycji w 2004 roku studio Ghibli i Hayako Miyazaki stworzyli film animowany, który został nominowany do Oscara. Zgadza się! Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Ruchomy zamek Hauru - kup na TaniaKsiazka.pl

Ruchomy zamek Hauru – kilka słów o fabule i zwiastun produkcji

Główną bohaterką historii jest młoda Zosia Kapelusznik, która pochodzi z krainy zwaną Ingarią. Dziewczyna przykuwa niechcianą uwagę czarownicy i tym samym zostaje przemieniona w staruszkę. Bohaterka zdaje sobie sprawę, że oto właśnie nie ma już nic do stracenia. W związku z tym wyrusza do ruchomego zamku czarodzieja Hauru, o którym mówi się, że zjada dusze młodych dziewcząt. Na miejscu Zosia spotyka Michała, ucznia Howla oraz Kalcyfera, demona ognia. I postanawia zawrzeć z nimi pewien pakt.

Czytelnicy mogą liczyć tu na całe mnóstwo intrygujących postaci, a także magię i sporą dawkę humoru. Opowieść niezwykle wciąga już od pierwszych stron i zapewnia odbiorcom nietuzinkową rozrywkę. Świat jest bardzo rozbudowany i zachwyca swoim pięknem oraz dziwnościami. Diana Wynne Jones stworzyła niepowtarzalną opowieść, która do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko młodszych, ale i starszych czytelników.

Przypominamy, że nowe wydanie książki pt. Ruchomy zamek Hauru będzie dostępne w sprzedaży na polskim rynku już od 30 marca bieżącego roku. Prezentowaną dziś pozycję znajdziecie tutaj. Dajcie nam koniecznie znać, czy czytaliście już tę historię, oraz czy widzieliście ekranizację. Jesteśmy bardzo ciekawi waszych wrażeń.

Tymczasem poniżej prezentujemy wam oficjalny zwiastun produkcji. Film dostał mnóstwo prestiżowych wyróżnień i kilka znaczących nagród. Trudno więc się dziwić, że literacka wersja doczekała się w końcu nowego wydania.