ArtykułyPodręczniki

Rozpoczęto dystrybucję darmowego podręcznika do szkół!

Rozpoczęto dystrybucję darmowego podręcznika do szkół!

Drogi rodzicu, koniec zamartwiania się, czy MEN zdąży z darmowym podręcznikiem. Ministerstwo właśnie poinformowało, iż rozpoczyna dystrybucję „Naszego elementarza” do szkół!

Zespół ds. koordynowania działań związanych ze zleceniem opracowania i wydania darmowego podręcznika przez MEN poinformował, iż rozpoczęto dystrybucję pierwszej części podręcznika „Nasz elementarz” w wersji standardowej. Ministerstwo zapewnia, iż zamówione egzemplarze dotrą do szkół najpóźniej 22 sierpnia. Podręczniki będzie rozprowadzane przez firmę Alfa Logis.

Zamówienia na darmowy podręcznik szkoły mogły składać do 23 lipca poprzez specjalną aplikację na stronie Systemu Informacji Oświatowej. Teraz również poprzez aplikację na stronie szkoły będą musiały potwierdzić odbiór podręczników.

Z danych podanych przez premiera wynika, iż z oferty skorzystało ponad 97 procent szkół w Polsce. Jeśli okaże się, iż dana szkoła potrzebuje więcej egzemplarzy „Naszego elementarza” niż zadeklarowała w zamówieniu, będzie mogła ubiegać się o dodatkowe podręczniki z rezerwy kuratorów. Takie zamówienia będzie można składać do 11 sierpnia.

Rezerwa została utworzona również po to, aby wymieniać wadliwe lub zniszczone egzemplarze, które kuratorium oświaty będzie odsyłać do producenta.

Dystrybucja innych wersji “Naszego elementarza”, dostosowanych do uczniów niepełnosprawnych (dla dzieci niewidomych, niesłyszących i z innymi dysfunkcjami), rozpocznie się niebawem.

Jeśli szukasz podręczników szkolnych, sprawdź ofertę księgarni TaniaKsiazka.pl:

Kup podręczniki szkolne w TaniaKsiazka.pl >>