Eventy

Rosja bez końca. Spotkanie z Borisem Akuninem

Rosja bez końca. Spotkanie z Borisem Akuninem

Rosja bez końca. Spotkanie z Borisem Akuninem

Boris Akunin, jeden z najpoczytniejszych rosyjskojęzycznych pisarzy, już w październiku odwiedzi Kraków jako gość Festiwalu Conrada. W rozmowie z polskim korespondentem „Gazety Wyborczej” w Moskwie, Wacławem Radziwiłowiczem, opowiadać będzie o inspiracjach Rosją, grze z konwencją powieści kryminalnej oraz zabawach gatunkami i tradycją. Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 października o godzinie 20 w ICE Kraków Centrum Kongresowe.

Boris Akunin jest autorem kilkudziesięciu powieści, w tym kilku dużych cykli, m.in. „Przygód Erasta Fandorina”, „Bruderschaftu ze śmiercią” czy „Gatunków”. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych prozaików rosyjskich, a jego książki rozeszły się na całym świecie w blisko 30 milionach egzemplarzy. Znany jest również ze swojej krytyki obecnej polityki Putina wobec Ukrainy, której wyraz dał publikując na Facebooku listę  „Reguł życia w państwie policyjnym”.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie dostępne będą od 6 października w dwóch punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) i przy ul. św. Jana 2.

Więcej informacji na temat Festiwalu Conrada i zaproszonych gości można uzyskać na stronie conradfestival.pl.

Sprawdź książki Borisa Akunina w księgarni TaniaKsiazka >>