Romans Wyzwanie na ekranie

Serie erotyczne przeżywają prawdziwą złotą epokę, od czasu, kiedy na księgarnianych półkach pojawiła się powieść 50 twarzy Greya. Teraz gorące historie miłosne, pełne pikantnych szczegółów wypełniają sporą część sklepowych witryn i nie są już niczym nadzwyczajnym. Jeśli chodzi o polskie autorki, to również nie brakuje nam bestsellerowych pozycji w tym gatunku. Największy sukces bez wątpienia odniosła tu seria Blanki Lipińskiej pt. 365 dni, która nawet doczekała się ekranizacji. To właśnie jej książki porównywane są z zagranicznym hitem, stworzonym przez E.L. James.

Oczywiście grono pisarek erotycznych w naszym kraju jest znacznie szersze, a ich powieści cieszą się również ogromnym zainteresowaniem czytelniczek. W związku z tym teraz to właśnie one mają sporo powodów do zadowolenia. Ponieważ jak się okazuje, romans Wyzwanie na ekranie pojawi się za sprawą reżyserki, która odpowiada za ekranizację 365 dni.

Romans Wyzwanie na ekranie

Romans Wyzwanie na ekranie – co wiemy?

W sieci pojawiły się informacje, że reżyserią wspomnianego projektu ma zająć się Barbara Białowąs. Jak już wspomniałam, miała ona swój udział w powstaniu filmu na podstawie książki Blanki Lipińskiej. Nic więc dziwnego, że i tym razem jej nazwisko pojawia się w kontekście powieści erotycznej.

Wyzwanie to pierwszy z ośmiu tomów serii pt. Świat, którego nie znasz, autorstwa Vanessy Fewings. Jeśli więc planowana ekranizacja odniesie sukces, widzowie z pewnością będą mogli spodziewać się przeniesienia na ekrany kolejnych jej części.

Świat, którego nie znasz – kilka słów o serii

Główną bohaterką cyklu jest Mia Lauren, która rozpoczyna pracę w ekskluzywnym klubie dla VIP-ów w Los Angeles. To właśnie tam dziewczyna zanurza się w kuszącym świecie. Tutaj pożądanie i pasja przeplatają się ze sobą, podsycane zabawami na granicy dominacji, uległości, sadyzmu i masochizmu. Już wkrótce bohaterka zacznie odkrywać swoje pragnienia i potrzeby, o których nawet nie zdawała sobie sprawy. Ponadto wdaje się w romans z właścicielem klubu, którym jest wyjątkowy psychiatra, Cameron Cole. To właśnie on wprowadza ją w tajniki nieskrępowanych konwencjami relacji, związanych z zabawami BDSM.

Na polskim rynku pojawił się właśnie niedawno drugi tom serii. Koniecznie dajcie znać, czy cykl ten znajdzie miejsce w waszych domowych biblioteczkach. A także, co sądzicie o ekranizacji!