Reprywatyzacja warszawska - kup na TaniaKsiazka.pl

Reprywatyzacja warszawska to nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury faktu. Ten gorący temat wciąż budzi sporo kontrowersji i emocji. Zwłaszcza wśród mieszkańców Warszawy, których dotyczy ona bezpośrednio. W telewizji można śledzić poczynania specjalnej komisji, która ma za zadanie wyjaśnienie całej afery, a każdy kolejny zwrot zreprywatyzowanej kamienicy to niezwykła ulga dla lokatorów. Jednak przesłuchania nie zawsze są owocne, a prezydent stolicy do tej pory nie pojawiła się przed komisją, by wyjaśnić całe to zamieszanie. Opinie w sprawie są też podzielone. Jedni uważają, że urzędnicy stali się ofiarami swoich wysoko postawionych przełożonych. Drudzy, że dokładnie wiedzieli, co i za jakie korzyści majątkowe robią. Jak jest naprawdę? Książka, którą dziś Wam prezentujemy to wyznania byłych urzędników. Ich zeznania są stale analizowane i porównywane z faktami.

Reprywatyzacja warszawska, Marcin Bajko i Jerzy Mygoń w rozmowie z Patrykiem Słowikiem

W książce pt. Reprywatyzacja warszawska odbiorcy będą mieli szansę prześledzić „proces polegający na zwrocie poprzednim właścicielom lub następcom prawnym mienia, które zostało przejęte przez państwo w drodze nacjonalizacji lub wywłaszczenia”. W praktyce oznacza to, że właściciel kamienicy ma prawo domagać się na drodze sądowej zwrotu przedwojennej nieruchomości. Jednak kilka „sprytnych” osób doszukało się w tym możliwości niezłego zarobku. Okazało się, że całkiem łatwo, za grosze, można wykupić roszczenia do danej kamienicy. A takie roszczenia umożliwiały zreprywatyzowanie budynku, a następnie odsprzedanie jej za miliony złotych na wolnym rynku. Do tej pory cały ten proces osnuty był mgłą i nikt nie miał pojęcia, jak dochodziło do takich zaniedbań i wyzysku państwa. Wyzysku, przez który najbardziej ucierpieli mieszkańcy zreprywatyzowanych kamienic.

Teraz milczenie przerywają sami urzędnicy. Marcin Bajko, były szef Biura Gospodarki Nieruchomościami oraz jego zastępca, Jerzy Myrgoń. Jak było naprawdę? Czy Hanna Gronkiewicz Walz zmuszała urzędników do popełniania przestępstw? Czy faktycznie miała wpływ na decyzje wydawane w sprawie reprywatyzacji? Odpowiedzi na te i wiele, wiele więcej pytań znajdziecie w tej publikacji.

Książkę pt. Reprywatyzacja warszawska. Byli urzędnicy przerywają milczenie znajdziecie tutaj.