Reportaże i biografie - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Reportaże i biografie to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników tych właśnie gatunków literackich. Tym samym, jeśli literatura faktu zajmuje większą część waszej domowej biblioteczki, trafiliście idealnie. Wśród prezentowanych dziś książek znajdziecie nie tylko zagraniczne bestsellery, ale także rodzime tytuły, o których jest już głośno. Poza tym zestawienie obejmuje nowości, jak i pozycje, które pojawią się na naszym rynku. Tym samym nie pozostaje nam nic innego, jak gorąco zachęcić was do zapoznania się z dzisiejszym zestawieniem reportaży i biografii.

Sherlock. Prawdziwa historia psiego strażaka - kup na TaniaKsiazka.plReportaże i biografie – Sherlock. Prawdziwa historia psiego strażaka

Niech nie zmylą was wielkie oczy tego cocker-spaniela. Ponieważ Sherlock to prawdziwy bohater, który codziennie ryzykuje swoje życie, aby ratować innych. Jest bowiem zawodowym pomocnikiem strażaków. I wraz z całą ekipą przeszukują pogorzeliska w poszukiwaniu ofiar pożarów. Tym samym ta odważna psina została uhonorowana medalem za odwagę, a jego pracę docenia sama rodzina królewska. Czujny nos Sherlocka wyłapuje najdelikatniejsze zapachy, dzięki czemu jest taki niezawodny.

Książka dostępna od 29 maja 2019 roku.

Reportaże i biografie – Pilot ci tego nie powie

Podróż samolotem to dla wielu z nas sprawa skomplikowana, kłopotliwa i często przerażająca, a ponadto spowita Pilot ci tego nie powie - kup na TaniaKsiazka.plaurą tajemniczości. Od momentu, w którym przechodzimy przez drzwi terminala, atakują nas polecenia – stań tu, zdejmij buty tam, opróżnij kieszenie do tej kuwety, zapnij pas, zrób to, odłóż tamto – oraz lawina informacji. Poza tym większość dochodzi do nas nie bezpośrednio, lecz przez mikrofon. W związku z tym niektórych niedosłyszymy, innych nie zrozumiemy, jedne nas onieśmielają, innymi czujemy się zakłopotani.

 Patrick Smith, pilot linii lotniczych i autor popularnej strony internetowej askthepilot.com, atrakcyjnie przekazuje nam wiedzę o nowoczesnym lotnictwie. Mówi więc uczciwie i wprost o turbulencjach, szkoleniu pilotów i bezpieczeństwie. Nie pomija mitów i błędnych wyobrażeń o powietrzu w kabinie pasażerskiej i automatyce w kokpicie. Wspomina także o terroryzmie, który traktuje z dystansem i prezentuje prowokacyjne spojrzenie na środki bezpieczeństwa. Są tu poruszone również kwestie cen biletów, skargi związane z rozmieszczeniem pasażerów i kłopoty z obsługą klientów przez linie lotnicze.

Książka jest już dostępna w sprzedaży.

Reportaże i biografie – Epidemia. Od dżumy, przez HIV, po ebolę

Epidemia. Od dżumy, przez HIV, po ebolę - sprawdź na TaniaKsiazka.plPotężna armia organizmów, powodujących zakażenia wielu ludzi w krótkim czasie. Ich przewaga liczebna nad nami wynosi sto tysięcy do jednego. Są niewidoczne, skuteczne i śmiertelnie niebezpieczne. HIV – stosunkowo młody patogen, nie tak szybki i skuteczny jak cholera. Ochrzczenie go „gejowskim rakiem” pomogło wirusowi rozprzestrzeniać się szybciej i skuteczniej w społeczeństwach obawiających się „promocji homoseksualizmu i narkomanii”. Od 2014 roku zaatakował 75 milionów osób na całym świecie. Z małego ogniska zakaźnego w środku gwinejskiego lasu na początku roku 2014, w ciągu zaledwie dwunastu miesięcy rozprzestrzenił się do pięciu sąsiednich krajów. Tym samym wywołał zakażenie u ponad 26 tysięcy ludzi, a jego opanowanie ostatecznie kosztowało miliardy dolarów.

Jednak czy epidemie mogą wywołać pozytywne skutki? To dzięki nim ludzkość zdobyła się na wprowadzenie zmian związanych z budownictwem, zarządzaniem wodą pitną oraz odpadami. Czy działalnością służby zdrowia, stosunkami międzynarodowymi, a także podniesieniem poziomu wiedzy o zdrowiu i chorobach. W XX wieku wydawało się, że pandemie odeszły do historii. Odtrąbiono wielki sukces współczesnego stylu życia i medycyny. Przedwcześnie… Nieszczepienie dzieci, coraz mniejsza skuteczność antybiotyków, krzyżujące się patogeny… Epidemia może wybuchnąć w każdej chwili.

Książka dostępna w sprzedaży od 16 maja 2019 roku.

Reportaże i biografie – Brzydki, zły i szczery

O.S.T.R., legenda polskiego rapu. To pierwsza autobiografia muzyka.

Na hiphopowej scenie jest już od początku lat 90. i nadal nie wyobraża sobie życia bez robienia rapu. Teraz możecie Brzydki, zły i szczery - zobacz na TaniaKsiazka.plsię przekonać, że Ostry nieźle sobie radzi ze słowem nie tylko przed mikrofonem. Bo jego autobiografia to napisana przejrzystym językiem opowieść o nim i jego rapowaniu oraz ludziach, którzy są dla niego ważni.

O.S.T.R. w swoje książce opowiada nam o tym, jak w mieszkaniu na trzecim piętrze bałuckiego wieżowca powstawały pierwsze hip-hopowe kawałki. Poza tym Ostrowski pisze przede wszystkim o ludziach, bohaterach swojego dzieciństwa: rodzicach, przyjaciołach i muzycznych idolach. To historia chłopaka, który uwielbia grać w kosza i, tak jak wielu innych, ma kłopoty w szkole. Brzydki, zły i szczery to przede wszystkim opowieść o wytrwałym dążeniu do celu. O idealiście, dla którego muzyka i koncertowanie były całym światem, aż do dramatycznego koncertu w Bielsko-Białej. O.S.T.R. pisze o tym, jak zaczęło się jego Życie po śmierci. Tym samym ta książka pozwoli wam lepiej poznać genialnego muzyka, ikonę swojego pokolenia i legendę polskiego hop-hopu.

Książka dostępna w sprzedaży od 16 maja 2019 roku.

Reportaże i biografie – Darknet

Darknet - zobacz na TaniaKsiazka.plHandel bronią i narkotykami. Płatni zabójcy, których wynajmiecie jednym kliknięciem. Dziecięca pornografia i owiane legendą Red Roomy, oferujące transmisję na żywo z torturowania ludzi. Kryptowaluty, którymi za to wszystko zapłacicie, zachowując pełną anonimowość. Oto Darknet. Najmroczniejszy zakątek Internetu. Tego samego, z którego korzystamy na co dzień w domu i w pracy. Książka Eileen Ormsby to wynik dziennikarskiego śledztwa międzynarodowej ekspertki od Dark Webu. Tym samym to fascynująca i mrożąca krew w żyłach opowieść o świecie, o którym większość z nas nie ma pojęcia. Sprawdźcie, do czego doprowadzają ludzka chciwość, pożądanie, niezaspokojone fantazje.

Książka dostępna w sprzedaży od 16 maja 2019 roku.

Reportaże i biografie – Nieprawdopodobna przyjaźńNieprawdopodobna przyjaźń - kup na TaniaKsiazka.pl

Ta podwójna biografia przedstawia burzliwe życie Rut Dajan – założycielki słynnego izraelskiego domu mody i Raymondy Tawil – palestyńskiej dziennikarki i feministki. Połączyła je przyjaźń, która pokonała wszelkie uprzedzenia i przezwyciężyła wiele przeciwności w kraju rozdartym wojną. Autor Anthony David, nagradzany biograf i historyk, na podstawie wywiadów z bohaterkami, a także dzięki ich pamiętnikom i dziennikom w wartki i fascynujący sposób opowiada piękną historię pojednania i nadziei. Historię rozgrywającą się w atmosferze niekończącego się konfliktu bliskowschodniego.

Książka w sprzedaży od 29 maja 2019 roku.

Reportaże i biografie – Tajemnice walizki generała Sierowa

Tajemnice walizki generała Sierowa - kup na TaniaKsiazka.plOpublikowane przez wnuczkę w 2016 roku w Rosji, czyli dwadzieścia osiem lat po śmierci Iwana Sierowa, dzienniki wywołały burzliwą dyskusję wśród historyków i w mediach. Ich autor to niewątpliwie jedna z najmroczniejszych postaci XX wieku. Niezależnie od narracji, jaką przyjął, i systemu, w jakim funkcjonował, w masowej świadomości Polaków i wielu innych narodów był i pozostanie oprawcą.

W związku z tym ta książka nikogo nie pozostawi obojętnym. Jest to jedyna dostępna osobista relacja generała służb specjalnych ZSRR. Ukazuje zaplecze stalinowskiej polityki z czasów II wojny światowej, techniki działania NKWD i KGB, szczegóły tajnych akcji wywiadu, a także metody i przebieg komunizacji okupowanych po wojnie państw, w tym Polski.

Książka dostępna w sprzedaży od 23 maja 2019 roku.