Podróże przez Azeroth - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Cześć! Dziś przed wami krótka recenzja książki Podróż przez Azeroth. Wschodnie Królestwa, autorstwa Christie Golden. Nie muszę chyba wspominać, że jako fanka gry World of Warcraft z dużą dozą niecierpliwości czekałam, aż wspominany tytuł trafi w moje ręce. Oto w końcu nadszedł ten dzień i powiem Wam, że warto było czekać!

Podróż przez Azeroth - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Fot. Paulina Roszko

Podróż przez Azeroth – pozycja obowiązkowa dla fanów świata World of Warcraft

Nie będę tu czarować, książka zdecydowanie skierowana jest do czytelników, którzy orientują się w temacie. W związku z tym, jeśli wśród znajomych, rodziny czy przyjaciół macie kogoś, kto jak ja, lubi spędzać czas grając w tę grę komputerową, to Podróż przez Azeroth sprawdzi się świetnie w roli prezentu. No i przede wszystkim, jeśli sami jesteście fanami tej rozgrywki, to wspominana lektura jest wręcz pozycją obowiązkową w Waszych domowych biblioteczkach.

Podróż przez Azeroth

Fot. Paulina Roszko

Podróż przez Azeroth – zachwycające wydanie

Podróż przez Azeroth

Fot. Paulina Roszko

Wydawcy po raz kolejny stają na wysokości zadania, a książka świetnie wpisuje się w kolekcjonerski sznyt. Okładka, ilustracje, najmniejsze detale graficzne – wszystko w tym wydaniu zachwyca. Idealnie dobrana kolorystyka, kontrasty, pismo, stylizowane na odręczne zapiski – całość tworzy niepowtarzalny klimat. Jest to jedna z tych książek, które wciągają czytelnika nie tylko treścią, ale całą tą otoczką wizualną. Przyznaję się, że zanim usiadłam do czytania, to przez dobrą godzinę wertowałam ten tytuł strona po stronie i zachwycałam się ilustracjami oraz oprawą.

Podróż przez Azeroth

Fot. Paulina Roszko

Trochę o treści

Jeśli chodzi o samą treść książki, to tak naprawdę nie mogę wam nic zdradzić. Ponieważ nie chcę psuć zabawy tym, którzy mają zamiar przeczytać tę pozycję. Pewne jest to, że wyruszycie w pełną przygód i niespodziewanych zwrotów akcji wyprawę po Wschodnich Królestwach. Wraz z mistrzem szpiegów Matiasem Shawem oraz kapitanem Flynnem Fairwind. Co ciekawe, treść książki stylizowana jest właśnie na zapiski bohaterów. Tym samym czytelnicy mogą liczyć na coś w rodzaju dziennika/ pamiętnika z podróży. Tym samym znajdziecie tu różne podkreślenia, wyróżnienia fragmentu tekstu lub pojedynczych wyrazów, czasem nawet zamazane i urwane fragmenty. Wszystko to wprowadza niepowtarzalny klimat i pozwala wczuć się w niesamowitą historię.

Co więcej, z samej książki dowiecie się wielu ciekawostek na temat poszczególnych krain, miast i specyficznych lokacji. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jakie znaczenie ma Sala Odkrywców w Żelaznej Kuźni, lub o co chodzi z Twierdzą Stromgard – w tej książce znajdziecie odpowiedzi na te oraz wiele więcej pytań. Tak jak wspomniałam, poczytacie tu nie tylko o krainach, ale także o poszczególnych miejscach w danym mieście, itemach, które znacie z gry oraz instancjach.

Podróż przez Azeroth - kup na TaniaKsiazka.pl

Fot. Paulina Roszko

Podróż przez Azeroth – podsumowanie

Gwarantuję wam, że po przeczytaniu tej książki z jeszcze większą przyjemnością powrócicie do gry World of Warcraft. I zupełnie inaczej spojrzycie na, jakby się mogło wydawać, znane miejsca. Świat stworzony przez Blizzarda nie będzie miał już przed wami żadnych tajemnic!

Ja jako fanka gry z przyjemnością zagłębiłam się w kolejną historię o świecie Azeroth. I jestem bardzo zadowolona z tej wędrówki.

Książkę Podróż przez Azeroth znajdziecie tutaj.

Ocena Pauliny
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 6/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 6/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam wydanie? - 10/10
9/10

Fragment recenzji

Wydawcy po raz kolejny stają na wysokości zadania, a książka świetnie wpisuje się w kolekcjonerski sznyt. Okładka, ilustracje, najmniejsze detale graficzne – wszystko w tym wydaniu zachwyca.