Recenzja książki Nie wierz we wszystko, co czujesz

Nie wierz we wszystko, co czujesz. Rozpoznaj swoje emocje i uwolnij się od lęków to kolejny już poradnik, za który odpowiada Robert L. Leahy. Autor ma na koncie również głośny bestseller pt. Lekarstwo na zazdrość. W recenzowanej dziś przeze mnie książce pokazuje, czym są emocje, skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić. Czy poradnik zdaje egzamin i pomoże wam okiełznać emocje?

Recenzja książki Nie wierz we wszystko, co czujesz

Nie wierz we wszystko, co czujesz – kilka słów o książce

Autor stworzył poradnik, który nie tylko niesie ze sobą sporo przydatnej i ciekawej wiedzy. To przede wszystkim arkusz pracy, który angażuje odbiorcę. W związku z tym, zasiadając do lektury, przygotujcie ołówek! Ponieważ czeka was sporo uzupełniania, wypełniania tabelek oraz odpowiadania na pytania.

Tym samym otrzymujecie tu nie tylko poradnik, ale jednocześnie pewną, domową formę terapii. Muszę przyznać, że to ciekawe i dobre rozwiązanie właśnie w przypadku tej książki. W końcu nie ma lepszego sposobu na poznanie własnych emocji oraz ich źródła, niż dogłębne spojrzenie w siebie. Analiza i refleksje, do których skłania autor, to część potrzebnej pracy i dobra praktyka na drodze do prawidłowego rozpoznawania własnych emocji.

Merytoryczny poradnik?

Zdecydowanie! Przyznaję się bez bicia, że książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Znajdziecie tu naprawdę mnóstwo rzetelnych faktów na temat emocji, tego, skąd się biorą i przede wszystkim, jak sobie z nimi radzić. Oczywiście, nie jest to łatwa i prosta droga. Zmiany wymagają czasu i pracy nad sobą. Jednak Nie wierz we wszystko, co czujesz to dobry początek, by zrobić krok naprzód. Autor otwiera oczy na wiele problemów i kwestii, o których do tej pory być może nawet nie zdajecie sobie sprawy.

Nawet ja, która interesuję się takimi tematami, wyniosłam z tej książki dużą garść pomocnych wskazówek i porad. Choć oczywiście nie brakuje tu również absolutnych podstaw, które już skądś tam znałam. Jeśli ktoś, jak ja, od dłuższego czasu siedzi w temacie, może uznać, że książka nie przedstawia nic nowego. Pamiętajcie jednak, że jest to poradnik, który ma od podstaw przygotować czytelników na to, jak radzić sobie z emocjami, więc taki zabieg jest konieczny.

Co ciekawe, dzięki prowadzonym tam notatkom zawsze z łatwością wrócicie do działów i tematów, które chcielibyście powtórzyć. Zyskujecie też możliwość prześledzenia swoich postępów oraz dostajecie szansę na przełamanie szkodliwych schematów, związanych z emocjami.

Nie wierz we wszystko, co czujesz - kup na TaniaKsiazka.pl

Nie wierz we wszystko, co czujesz – podsumowanie

Zdarza się wam skupiać zbyt długo i intensywnie na negatywnych emocjach? Kiedy ogarnia was fala złości, nie potraficie się z niej uwolnić? Wydaje się wam, że ambiwalencja uczuć jest nie do pokonania? W takim razie ta książka jest właśnie dla was! Właściwie jest to poradnik, który powinien przeczytać absolutnie każdy! Dowiecie się z niego sporo ciekawych rzeczy na temat ludzkich emocji i odkryjecie, jak poradzić sobie w krytycznym momencie.

Książkę Nie wierz we wszystko, co czujesz znajdziecie tutaj.

Ocena Pauliny
 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 10/10
  Czy poradnik jest merytoryczny i pomocny? - 10/10
8.5/10

Fragment recenzji

Zdarza się wam skupiać zbyt długo i intensywnie na negatywnych emocjach? Kiedy ogarnia was fala złości, nie potraficie się z niej uwolnić? Wydaje się wam, że ambiwalencja uczuć jest nie do pokonania? W takim razie ta książka jest właśnie dla was! Właściwie jest to poradnik, który powinien przeczytać absolutnie każdy!