RecenzjeReportaże

Recenzja książki Manson – co nowego w sprawie?

Recenzja książki Manson - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Hej! Dziś przed Wami recenzja książki Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood, o której jest teraz głośno. Po pierwsze wszystko za sprawą filmu Tarantino, który porusza temat wstrząsającej zbrodni, dokonanej w willi Polańskich. Po drugie wielkimi krokami zbliża się rocznica wspomnianej masakry. A w końcu po trzecie, autor stworzył książkę, która odsłania wszelkie niejasności i nieprawidłowości w śledztwie, którym żyła cała Ameryka i świat. Poza tym prezentuje nowe fakty i krok po kroku przyczynia się do obalenia najsłynniejszej linii oskarżenia, wystosowanej przez Vincenta Bugliosiego, prezentowanej w jego książce pt. Helter Skelter – światowym bestsellerze. Tego typu książki to moje klimaty, więc z chęcią po nią sięgnęłam. Jesteście ciekawi moich przemyśleń? Koniecznie czytajcie dalej!

Recenzja książki Manson - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Recenzja książki Manson – jak zawsze, wrażenia

Jak zawsze w przypadku reportaży, nie będę zdradzała Wam szczegółów. Nie chcę po prostu psuć Wam radości z czytania. Poza tym w tej pozycji jest tyle ciekawych teorii i informacji, że naprawdę warto sięgnąć po nią samemu. To, co podobało mi się najbardziej to fakt, że autor od początku jasno przedstawił swoje podejście do sprawy. Kilkukrotnie powtarzał, że najzwyczajniej w świecie na temat masakry z 8 na 9 sierpnia 1969 roku ma obsesję. Ale to nie sprawiło, że ślepo podążał za najdrobniejszą spekulacją, bawiąc się w nieprawdopodobne teorie spiskowe.

To, co warte podkreślenia to fakt, że Tom O’Neill naprawdę rzetelnie wywiązał się z dziennikarskiego śledztwa, które prowadził przez 20 lat. Oczywiście, znajdziecie tu trochę spekulacji, domniemań, a nawet otrzecie się o wspomniane teorie spiskowe. Ale zawsze, kiedy nie było jasnej i klarownej odpowiedzi, kiedy autorowi nie udało się rozwiązać poruszonych wątków, nie dopisywał im historii. Przyznawał się do porażki, zostawiał sprawę na etapie, na którym utknął. W związku z tym wykazał się obiektywizmem i nie próbował za wszelką cenę udowodnić światu, że udało mu się rozwiązać jedną z najbardziej brutalnych i wstrząsających zbrodni w USA.

Recenzja książki Manson – coś nowego?

Dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję? Przede wszystkim, ponieważ dziennikarz faktycznie przygląda się sprawie jeszcze raz, bardzo dokładnie. Jego odniesieniem jest książka prokuratora, który oskarżała Mansona, pt. Helter Skelter. I faktycznie udaje się mu dotrzeć do dokumentów i świadków, które potwierdzają, że teoria oskarżenia ma spore luki i jest naciągana. W zbrodni Mansona chodziło o coś więcej, a sam Manson był uwikłany w całą siatkę dziwnych powiązań. Autor próbuje ją rozpracować krok po kroku i odkrywa nowe oblicze tej sprawy. Pozwala też spojrzeć na nią z nieco innej, szerszej perspektywy.

Jak dla mnie, książka dobra, wciągająca i intrygująca. Mogę z czystym sumieniem polecić ją wszystkim, którzy szukają rzetelnych i interesujących reportaży. Nie bez powodu o tym tytule jest teraz głośno. Koniecznie sprawdźcie to sami! Książkę znajdziecie tutaj.

Ocena Pauliny
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy poruszany temat jest interesujący? - 10/10
9.5/10

Fragment recenzji

Jak dla mnie, książka dobra, wciągająca i intrygująca. Mogę z czystym sumieniem polecić ją wszystkim, którzy szukają rzetelnych i interesujących reportaży. Nie bez powodu o tym tytule jest teraz głośno.