RecenzjeReportaże

Recenzja książki Kobiety mafii – samo życie

Kobiety mafii. Prawdziwe historie - kup na TaniaKsiazka.pl

Hej, hej! Dziś przed Wami recenzja książki Kobiety mafii Diane Ducret. Warto tutaj wspomnieć, że to już kolejny tytuł pisarki, która w swoich projektach zwraca uwagę na żeńską część bohaterek. Nierzadko bohaterek drugoplanowych, kroczących w cieniu mężów-gangsterów. Z pewnością nie można nazwać „aniołkami” kobiet, o których decyduje się pisać Diane Ducret. Autorka od lat zgłębia swoją wiedzę na ten temat. I, ku radości międzynarodowej publiczności, chętnie dzieli się odkrytymi historiami.

Kobiety mafii pojawiły się na polskim rynku w 2017 roku. Teraz książka została wznowiona i odziana w twardą okładkę. Takie też wydanie przypadło mi w udziale. I chociaż wiem, że książki nie ocenia się po okładce, na to muszę dziś zwrócić uwagę. Oprawa całkiem ciekawych opowieści nie przypadła mi do gustu. Oczywiście, to treść jest najważniejsza, ale nie oszukujmy się, jesteśmy też w dużej mierze wzrokowcami. I jeśli lektura nie zwróci naszej uwagi okładką, często bywa tak, że w ogóle po nią nie sięgamy. Ginie gdzieś w tłumie innych, pospolitych i zwykłych grafik.

Recenzja książki Kobiety mafii – prawdziwe historie

Przede wszystkim warto sięgnąć po tę książkę, jeśli szukacie historii autentycznych. Bohaterki prezentowanej dziś lektury to prawdziwe kobiety z krwi i kości. Zabójcze w swoim dopasowaniu się do trudnych i ciężkich czasów. Diane Ducret pokazuje, że gangsterski świat surowych zasad to miejsce nie tylko dla mężczyzn. Kobiety mafii były tak samo niebezpieczne i groźne. A być może nawet groźniejsze! Wszystko, dlatego że do swoich działań wykorzystywały kobiecą niewinność, urodę i podstęp. Trudno uwierzyć, że płeć piękna, z natury przecież tak słaba i krucha, może być jakimkolwiek zagrożeniem. Albo, że da radę prowadzić biznes w bezwzględnym świecie. Diane Ducret pokazuje, jak mylne bywają stereotypy i udowadnia, że świat mafii to nie tylko bezwzględni mężczyźni.

Recenzja książki Kobiety mafii – sporo ciekawostek

W książce znajduje się też sporo ciekawostek nie tylko na temat znanych gangsterskich postaci. Ponieważ to życie pisze najlepsze scenariusze, ta pozycja to zbiór naprawdę dobrych historii, które zaciekawią nawet najbardziej opornych Czytelników literatury faktu. Do wydania dołączone są również zdjęcia, co urozmaica wędrówkę po gangsterskim świecie. Dlaczego jeszcze po tę książkę powinni sięgnąć wszyscy miłośnicy gangsterskich klimatów i historii pisanych przez życie? Ponieważ większość wydarzeń opisanych w Kobietach mafii pojawiała się na łamach amerykańskich gazet, a pisarce za inspirację służyły również anglojęzyczne źródła. Wiadomo, że nie każdy ma dostęp do bibliografii przedstawionej przez autorkę i nie każdy jest w stanie poradzić sobie z barierą językową. Za to każdy może zapoznać się z dobrym tłumaczeniem Anny Marii Nowak i Ewy Kucharskiej.

Recenzja książki Kobiety mafii – podsumowanie

Kobiety mafii to książka dla każdego, kto interesuje się gangsterskimi klimatami i klimatem lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku w Stanach Zjednoczonych.

Ocena Pauliny
  • 7/10
    Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
  • 7/10
    Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
  • 7/10
    Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
  • 7/10
    Czy temat jest interesujący? - 7/10
7/10

Fragment recenzji

Kobiety mafii to książka dla każdego, kto interesuje się gangsterskimi klimatami i klimatem lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku w Stanach Zjednoczonych.