Recenzja książki Burze w mózgu

Recenzja książki Burze w mózgu to dla mnie czysta przyjemność. Dlaczego? Ponieważ już dawno zauważyłam, że ja i Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego bardzo się polubiliśmy. Uwielbiam literaturę popularnonaukową, z której można dowiedzieć się wielu naprawdę ciekawych i interesujących rzeczy. Co prawda pozycja, którą dziś omawiam, jest dość specjalistyczna. Autorka porusza się bowiem w obrębie neurologii i schorzeń mózgu. Jednak nie oznacza to, że zanudza czy męczy. Wręcz przeciwnie, kliniczne przypadki, które opisuje, są fascynujące. I obrazują, jak złożoną maszyną jest ludzki mózg. W związku z tym recenzja będzie krótka. Ponieważ do powiedzenia mam właściwie jedno – kolejna świetna pozycja w szeregach WUJ!

Recenzja książki Burze w mózgu

Recenzja książki Burze w mózgu – kilka słów

W tej pozycji znajdziecie kilka odrębnych przypadków różnych pacjentów doktor Suzanne O’Sullivan, neurolog z wieloletnim stażem. Każdy rozdział udowadnia, że wiele skomplikowanych i niejasnych objawów swoje źródło ma w mózgu. Tym samym dla czytelników to niezwykła i fascynująca podróż w głąb tego narządu, o którym jeszcze tak wiele nie wiemy. Mimo zaawansowanych technik diagnostycznych i badawczych.

Burze w mózgu - kup na TaniaKsiazka.plJednak żeby być sprawiedliwą, muszę tu również wspomnieć, że miejscami książka porusza typowo naukowe kwestie, jak: czym są komórki nerwowe, jak są zbudowane, na czym polega proces przewodzenia impulsów itp. Takie zagadnienia mogą niektórych znudzić i wcale się nie dziwię. Ponieważ dla przeciętnego czytelnika, który w ogóle nie interesuje się medycyną, ta wiedza będzie nieco zagmatwana i ciężka do przyswojenia. Jednak warto tu oddać autorce, że nie używa skomplikowanych medycznych terminów i wszystko stara się jasno i klarownie wytłumaczyć. Dzięki temu cała książka idzie naprawdę szybko i czyta się ją przyjemnie.

Recenzja książki Burze w mózgu – podsumowanie

Burze w mózgu to przede wszystkim prawdziwe historie ludzi i ich schorzenia, z którymi musiała się mierzyć autorka. Są to niecodzienne i naprawdę intrygujące przypadki, które O’Sullivan zamieniła w pasjonującą i niezwykłą opowieść o ludzkim mózgu oraz postępie medycyny. Czy jest to książka dla każdego? Oczywiście – dla każdego, kto interesuje się książkami popularnonaukowymi, związanymi z medycyną.

Ocena Pauliny
  • 10/10
    Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
  • 10/10
    Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
  • 10/10
    Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
  • 10/10
    Jak oceniam poruszany temat? - 10/10
  • 8/10
    Czy książka jest dla każdego? - 8/10
9.6/10

Fragment recenzji

Burze w mózgu to przede wszystkim prawdziwe historie ludzi i ich schorzenia, z którymi musiała się mierzyć w swoim zawodzie autorka. Są to niecodzienne i naprawdę intrygujące przypadki, które O’Sullivan zamieniła w pasjonującą i niezwykłą opowieść o ludzkim mózgu oraz postępie medycyny.