ErotykiRecenzjeRomanse

Paraliżująca, seksowna historia, od której nie można się oderwać.

Raze recenzja. Czasami po przeczytanej książce zostaje mi w głowie tylko wspomnienie, a raczej wrażenie: dobre lub złe. Widząc okładkę po kilkunastu miesiącach od przeczytania, czasami nie kojarzę dokładnie, o czym była konkretna książka, tylko mam do dyspozycji właśnie to jedno wrażenie. Raze czytałam w wersji anglojęzycznej już jakiś czas temu i postanowiłam sięgnąć po tę książkę raz jeszcze, ponieważ to, co zapamiętałam sprawiło, że wiedziałam, że mogę liczyć na kawałek fantastycznej literackiej rozrywki.

Raze. Seria Poranione dusze. Tom 1

Tillie Cole dopiero debiutuje na polskim rynku, ale ja jestem jej fanką od dawna. Jej książki są bardzo mroczne, przesycone erotyką i przemocą. Zdecydowanie nie są to słodkie romanse, w których chłopak poznaje dziewczynę i żyją długo i szczęśliwie. Tutaj wszystko odbywa się w skrajnych, niemal zwierzęcych warunkach, gdzie każdy skrawek uczucia i pożądania trzeba wyrwać siłą.

Raze recenzja, czyli o dwóch rozerwanych częściach jednej duszy

Byli dla siebie przeznaczeni, jeden chłopiec i jedna dziewczyna, dwa serca powstałe z jednego, oderwane jak najdalej od siebie. Bóg chciał sprawdzić, czy dwie części jednej duszy będą potrafiły się odnaleźć.

Raze to historia osadzona w świecie rosyjskiej mafii, która rządzi Nowym Jorkiem. Poznajemy trzech wielkich, mafijnych bossów, chociaż prawdziwymi bohaterami tej historii są ich dzieci, spadkobiercy wielkiego mafijnego imperium. Dzieci, później nastolatki, połączeni brutalną przeszłością, teraz w dorosłym życiu będą miały szansę na zemstę i odzyskanie tego, co kiedyś stracili…

Raze to brutalny morderca, którego całe życie jest wymazane. Zero wspomnień, zero uczuć, tylko perspektywa zabijania. Ten piękny na zewnątrz i okrutnie złamany mężczyzna po wyzwoleniu z rosyjskiego piekła, czyli więzienia, w którym ludzie w klatkach walczą na śmierć i życie, pragnie dokonać zemsty. Nie wie skąd pochodzi, kim jest, a drogę ku wolności wywalczył sobie krwią. Wie, że niedługo zapłaci za to cenę, ale najpierw zabierze ze sobą jeszcze jedno życie. Odnajduje miejsce, odnajduje ulice i odnajduje człowieka – człowieka, który skłamał. Teraz nie spocznie dopóki nie odbierze mu ostatniego łyku powietrza z płuc.

Raze recenzja, czyli o łzach rosyjskiej księżniczki

Kisa to narzeczona Alika Durov’a i księżniczka rosyjskiej mafii. Alik ma na jej punkcie obsesję, chce kontrolować każdy jej krok, jest brutalny i mściwy. Zawsze chciał ją mieć tylko dla siebie, ale wcześniej na jego drodze stał Luka. Teraz Luki już nie ma, a Alik mógł wziąć to, co chciał. Nie wie jednak, że jego narzeczona wciąż nie może zapomnieć o chłopcu z dzieciństwa, o chłopcu, który był jej pisany, a na dowód tego, każde z nich miało w źrenicy maleńką, niebieską smugę. Jednak Kisa jest przekonana, że Luka nie żyje i kiedy pewnego dnia wyrusza do kościoła, do jedynego miejsca do którego nie sięgają macki Alika, przytrafia jej się coś, czego nigdy nie mogłaby sobie wyobrazić.

Oczywiście, że to było niemożliwe, oczywiście, że to było głupie. Oczywiście, że to było wbrew rozsądkowi. Ale kiedy twoje serce tak mocno czegoś chce, logika nie ma tu nic do powiedzenia.

Rozdając jałmużnę biednym, dziewczyna zostaje zaatakowana. Przed brutalną śmiercią ratuje ją mężczyzna w kapturze. Walczy jak wyszkolony morderca, odbiera życie jakby łamał zapałkę na pół. Kiedy Kisa dowiaduje się, że jest bezdomny, postanawia mu pomóc. Mężczyzna nie chce spojrzeć jej w twarz, nie chce spojrzeć jej w oczy, jednak kiedy to zrobi mafijna księżniczka zobaczy coś, o czym nawet nie śniła. Teraz będzie miała prawdziwą obsesję na jego punkcie, a kiedy okaże się, że najnowszy nabytek do walk organizowanych przez mafijne podziemie to właśnie on, zrozumie, że jej życie zmieni się bezpowrotnie.

Książka, którą musicie przeczytać

Ta opowieść jest brutalna, pełna erotyki, mocnych scen seksu i przemocy. Jest także niesamowicie ekscytująca, przerażająca, wzruszająca, seksowna i pełna namiętności. Losy głównych bohaterów zapierają dech w piersiach. Droga do odnalezienia dwóch rozdzielonych serc, pragnienie zemsty, jakiej nie widział świat, za przewinienia, których nie da się odpokutować. Fantastyczna lektura, jedna z tych, które pozostawiają później wrażenie, to jedno wrażenie, które sprawi, że sięgnięcie po tę książkę jeszcze raz.