Raj utracony John Milton

Raj utracony doczeka się ekranizacji! Ten epicki poemat kojarzą niemal wszyscy, jeśli nawet nie mieli okazji zetknąć się z nim osobiście. Jego autorem jest znany i ceniony na całym świecie angielski pisarz i poeta John Milton. Teraz dzieło ma szansę po raz kolejny zyskać niezwykły rozgłos. Wszystko za sprawą niecnych planów pewnego brytyjskiego aktora. Zaciekawieni? Koniecznie czytajcie dalej!

Raj utracony doczeka się ekranizacji - Martin Freeman

Wikipedia.pl

Raj utracony doczeka się ekranizacji – wstępne plany

W prace nad ekranizacją słynnego poematu zaangażował się Martin Freeman. Aktor znany jest widzom z takich produkcji jak: The Office, Autostopem przez galaktykę czy z Hobbita, gdzie wcielił się w rolę Bilbo Bagginsa. Projekt ma przybrać kształt serialu, a Freeman stał się jego producentem wykonawczym. Ponadto w pracach uczestniczy także Laurence Bowen z Dancing Ledge. Oto, co Martin ma do powiedzenia na temat adaptowanego poematu:

Raj utracony jest epicki, emocjonujący i zaskakująco współczesny. I, być może, to pierwszy przypadek, kiedy diabeł dostaje najlepszą rolę!

Przypomnijmy zatem, o czym opowiada historia stworzona przez Johna Miltona. Akcja poematu rozpoczyna się od głośnego upadku szatana oraz jego zwolenników. To właśnie ta scena dobitnie sugeruje, że są to główni bohaterowie. Cały utwór dzieli się zasadniczo na dwie części, z których pierwsza opowiada o buncie aniołów pod wodzą szatana. Druga część natomiast dotyczy ludzi. W ostateczności dochodzi do wygnania pierwszych ludzi z raju. Jeśli chodzi o całą treść, to w większości przypadków jest ona idealnie zgrana z historią, jaka została opowiedziana w biblijnej Genesis.

Ciekawostką jest fakt, że Miltona nazywano „nieświadomym satanistą”. A wszystko przez to, jak dokładnie i precyzyjnie stworzył postać Lucyfera.

Wracając jednak do ekranizacji, obecnie trwają właśnie poszukiwania stacji, która chciałby wspomniany serial wyemitować. Ponadto producenci są wciąż na etapie szukania odpowiedniego twórcy scenariusza planowanej adaptacji. Jeśli więc informacja o ekranizacji Raju utraconego przypadła Wam do gustu, musicie uzbroić się w cierpliwość. Niestety nie znamy nawet przypuszczalnej daty premiery.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyście podzielili się swoimi odczuciami na temat planów, dotyczących serialu, opartego o jeden z najpopularniejszych klasycznych poematów.