Nowości-Zapowiedzi

Rafał Kosik pracuje nad nową powieścią dla dzieci!

Rafał Kosik

Rafał Kosik na swoim blogu zdradził, iż od jakiegoś czasu pracuje nad nową powieścią dla młodszej młodzieży, czyli, jak sam definiuje, młodszej niż ta czytająca „Felixa, Neta i Nikę”. Okazuje się, że książka trafiła już do druku. Pozycja trafi do sprzedaży 21 maja.

Autor oznajmił, że powieść będzie znacznie mniej obszerna od „Felixa, Neta i Niki” oraz nadmienił, iż dołożył wszelkich starań by i starsi czytelnicy nie nudzili się podczas lektury.

Kuba i Amelia. Godzina duchów Amelia i Kuba. Godzina duchów

Autor zdecydował się na ciekawy zabieg, a mianowicie powieść będzie wydana w dwóch wersjach, gdyż opowiadana jest z punktu dwójki bohaterów – Kuby i Ameli. Dlatego też ma dwa tytuły „Kuba i Amelia. Godzina duchów” oraz „Amelia i Kuba. Godzina duchów”.

Aby poznać wszystkie szczegóły i motywy działania bohaterów najlepiej przeczytać obie wersje. Różni ludzie mogą zupełnie inaczej oceniać czy interpretować te same zdarzenia. Jednak każda z wersji osobno również jest ciekawą lekturą.

Rzecz dzieje się w nawiedzonym domu – ale, jak na dzisiejsze czasy przystało, ów dom to nie stary pałac, lecz nowo wybudowany apartamentowiec na warszawskim osiedlu dla klasy średniej. Podobnie jak seria „Felix, Net i Nika”, opowieść o Kubie i Amelii jest mocno osadzona w polskich realiach, a przygody dzieciaków związane są z niezwykłymi wynalazkami i nowoczesnymi technologiami. Dzieci muszą wykazać się naprawdę sporym sprytem, by ponaprawiać to, co zepsują dorośli…

Zachęcamy do zapoznania się z innymi książkami Rafała Kosika:

Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy Nowi ludzie Kameleon

Źródło: rafalkosik.com

Paweł Mieczkowski