Książki dla dzieciNowośćPomysł na prezent

Przygodnik 2017/2018, czyli 365 dni dookoła świata z Nelą Małą Reporterką

Przygpdnik Neli

Czy Twoje dziecko ma problemy z organizacją? Często zapomina o zajęciach dodatkowych, pracach domowych czy terminach sprawdzianów? Nie ma co się dziwić – obowiązki to straszna nuda. Ale wcale nie musi tak być. Spraw swojemu dziecku Przygodnik Neli Małej Reporterki. Co to takiego? Przekonajcie się sami.

Przygodnik Neli Małej Reporterki to kalendarz szkolny, który pomaga dzieciom uporządkować codzienne obowiązki. Ale nie jest to zwyczajny terminarz. Nela każdego miesiąca zabiera posiadacza Przygodnika w podróż do innego kraju. Przedstawia najważniejsze informacje o danym miejscu, zdradza ciekawostki kulturalne i przyrodnicze, a także zaprasza do wspólnej zabawy. Przygodnik po brzegi wypełniony jest wiedzą, która podana w interesującej formie, poszerza dziecięce horyzonty.

Ja jestem zachwycona tym kalendarzem z 5 powodów.

Po pierwsze własny terminarz uczy dzieci obowiązkowości i dbania o swoje sprawy. To bardzo „dorosła” forma planowania, a młodzi ludzie uwielbiają czuć się starsi niż są w rzeczywistości.

Przygodnik Neli Małej Reporterki

Po drugie, Przygodnik to prawdziwa kopalnia kulturowej i geograficznej wiedzy. Nie mogłam oderwać się od czytania zamieszczonych w nim ciekawostek, dlatego jestem pewna, że dzieciom również spodoba się taki sposób przyswajania informacji. Nauka odbywa się mimochodem, a wiadomo, że taka forma przynosi najlepsze rezultaty.

Po trzecie, jest porządnie wydany. Obcowanie z Przygodnikiem to czysta przyjemność! Piękne fotografie najdalszych zakątków świata działają na wyobraźnię, a kolorowe grafiki nie są przesadzone i agresywne (jak to często w przypadku ilustracji dla dzieci bywa). Może czasami jest zbyt chaotycznie, ale kalendarz ma prawo taki być, szczególnie jeśli nazywa się Przygodnikiem.

Po czwarte, w Przygodniku znalazło się miejsce na wszystko – plan lekcji, spis zajęć dodatkowych, wyróżnione ważne daty i przestrzeń do zapisywania własnych notatek. Są także naklejki i wygodny pasek do zaznaczania stron.

Po piąte, Przygodnik to szansa na odciągnięcie dzieci od komputerów, smartfonów i tabletów. To piękna książeczka, która nawiązuje do zapomnianych już nieco form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, zachęca do odkrywania ciekawych miejsc i pisania o własnych przeżyciach. Przygodnik rozbudza wyobraźnię i rozwija kreatywność, zachęca do czytania i bycia dociekliwym.

Wydawnictwo National Geographic – dobra robota!

Kup Przygodnik Neli Małej Reporterki w sklepie internetowym TaniaKsiazka.pl >>

Malwina Pietrewicz