Jakub Ćwiek to pisarz, którego nie trzeba przedstawiać. Przez stany POPświadomości to jednak książka, o której warto wspomnieć! Taki tytuł właśnie nosić będzie najnowsza publikacja autora, która ukaże się w sprzedaży już 9 listopada bieżącego roku. To bez wątpienia jedna z lepszych wiadomości dla wszystkich fanów pisarza.

9788379247202

Niezwykła podróż Przez stany POPświadomości

Jakub Ćwiek obok pisarstwa i pracy jako scenarzysta teatralny oraz filmowy ma jeszcze jedno, równie ważne zainteresowanie. Jest on mianowicie ogromnym miłośnikiem popkultury. I tym razem, w swojej najnowszej książce, postanowił podzielić się z czytelnikami wrażeniami z nietypowej wędrówki. Odwiedził on bowiem wszystkie najsłynniejsze miejsca znane z ekranu. W podróż zabrał ze sobą tatę oraz grupę przyjaciół: Bartka Czartoryskiego, reżysera Patryka Jurka, blogera Radka Teklaka i fotografa Agatę „kreskę” Krajewską. Razem przejechali kamperem całe Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Jak nic, zapowiada to ciekawe sprawozdanie z owej przygody.

Inspiracją do takiego przedsięwzięcia był serial dokumentalny Sonic Highways, stworzony przez HBO. Co zdołali zobaczyć? Biuro Stephena Kinga, które jest niedostępne dla fanów pisarza czy bagna Luizjany, gdzie powstały takie seriale jak Detektyw czy Czysta krew. To oczywiście nie wszystko. Szukali oni inspiracji oraz opowieści również w kultowym studiu filmowym Troma, na schodach Rocki’ego w Filadelfii a nawet w Senoi pod Atlantą, gdzie kręcony jest słynny serial The Walking Dead.

Fani pisarza znajdą tu zabawne anegdoty oraz przepiękne fotografie, które powstały w wyniku trzytygodniowej wędrówki. To również opowieść o popkulturze, wspomnienia a także ciekawostki na jej temat. Jakub Ćwiek udowadnia, że popkultura ma na nas wpływ, czy tego chcemy, czy nie. Ponadto znajdziecie tu też historie o ludziach, którzy przypadkiem muszą żyć w cieniu filmowych dekoracji.

Przypominamy, że książka Przez stany POPświadomości Jakuba Ćwieka do sprzedaży trafi 9 listopada 2016 roku. Serdecznie polecamy!