Zapowiedzi i nowości

Przegląd zapowiedzi książkowych #2 – Shepard, Wilk, Hendrixm, Frączyk, Anderson

Przegląd zapowiedzi książkowych #2 - Shepard, Wilk, Hendrixm, Frączyk, Anderson

Czas na kolejną dawkę marcowych zapowiedzi. Zestawienie zawiera między innymi oficjalny prequel serii „Pretty Little Liars”, najnowszą książkę Pauliny Wilk, autorki nagradzanego debiutu „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii” oraz obraz Jimiego Hendrixa naszkicowany oczami brata gwiazdy rocka.

Tajemnice Ali Pretty Little Liars - Sara Shepard Tajemnice Ali Pretty Little Liars – Sara Shepard

Przewidywana premiera: 2014-03-19

Przyjaciółki z Rosewood – myślisz, że wiesz już o nich wszystko?

Dawno temu Emily, Aria, Hanna i Spencer nie wyróżniały się niczym spośród uczennic swojej szkoły, za to Alison DiLaurentis błyszczała jako szkolna gwiazda. Każda dziewczyna marzyła, by dołączyć do jej paczki. Każdy chłopak chciał umówić się z nią na randkę. Życie księżniczki nie było jednak usłane różami. Ktoś znał każdy jej sekret i czyhał na najmniejsze potknięcie. Ktoś życzył jej śmierci…

Emily, Aria, Hanna, Spencer. Kim były, zanim ich życie zmieniło się w koszmar?

Znaki szczególne - Paulina Wilk Znaki szczególne – Paulina Wilk

Przewidywana premiera: 2014-03-20

„Znaki szczególne” to prywatny zapis dorastania w czasie demokratycznych przemian. Osobista i poruszająca historia do rodzinnego czytania. Współczesna Polska ujęta w autobiograficznej opowieści trzydziestolatki, która razem z rówieśnikami przeżywała zachwyty i rozczarowania nową rzeczywistością.

Ukształtowani w okresie gwałtownych przemian i entuzjastycznej atmosferze wolności, stworzyli różnorodne pokolenie. Autorka, jak wszystkie dzieci transformacji, nosi własne znaki szczególne.

Od lat osiemdziesiątych XX wieku do dziś. Od socjalistycznych podwórek do open space i przestrzeni wirtualnej. Od pożyczanych rowerów i kapsli do kupionych na kredyt mieszkań i samochodów. Od pomysłowych zabaw na dywanie do schematycznych zadań w koncernach. I od baśniowej wizji demokracji do realnej, gorzkiej polityki.

Jimi Hendrix Oczami brata - Leon Hendrix, Adam Mitchell Jimi Hendrix Oczami brata – Leon Hendrix, Adam Mitchell

Przewidywana premiera: 2014-03-19

Klucz do zrozumienia osobowości i muzycznego świata Jimiego Hendrixa.

Nawet jak na gwiazdę rocka jego droga na szczyt była dramatycznie trudna. Przygnębiająca bieda, pijackie awantury, niepełnosprawne rodzeństwo, kłopoty z prawem. Swoją pierwszą gitarę znalazł w śmieciach. Miała tylko jedną strunę. Od tego momentu wszystko inne przestało się liczyć.

Na krótkie cztery lata świat zachłysnął się jego geniuszem – być może większym niż kogokolwiek innego w historii rocka. Dla Leona Hendrixa brat na zawsze pozostał jednak Busterem – bohaterem z dzieciństwa.

Koniec świata - Izabella Frączyk Koniec świata – Izabella Frączyk

Przewidywana premiera: 2014-03-25

Czasem warto kusić los, by odnaleźć szczęście.

Prawie trzydziestoletnia Marylka, atrakcyjna i bystra, porzucona przed kilku laty przez narzeczonego, wciąż pozostaje singielką z widokami na obiecującą karierę w agencji reklamowej.

Pewnego dnia wpada w oko firmowemu przystojniakowi Marcelowi. Wskutek intrygi kolegi z pracy para nieoczekiwanie spędza romantyczny weekend w Sopocie. Po powrocie Marcel bez słowa wyjeżdża na szkolenie do Madrytu, Maryla zaś z zaciśniętymi zębami stara się sprostać wyzwaniu, jakim jest współpraca z jednym z najbardziej wymagających, a zarazem najbardziej atrakcyjnych klientów – Krzysztofem Gawłowiczem. Właściciel międzynarodowej firmy okazuje się uroczym mężczyzną, któremu dziewczyna wyraźnie się podoba?

Tymczasem świat przygotowuje się na prorokowaną przez Majów zagładę. Czy jego koniec będzie pretekstem do nowego początku w życiu Marylki?

Chleb i proch - Tony Anderson Chleb i proch – Tony Anderson

Przewidywana premiera: 2014-03-31

W lecie 1998 roku Tony Anderson wyruszył w góry Gruzji, by dotrzeć do zapomnianych i niedostępnych plemion – Chewsurów, Tuszynów, Raczów, Megrelów i Swanów. Intrygowały go dawne wierzenia i obyczaje, doskonale zachowane mimo wieloletniej niszczącej polityki władz komunistycznych oraz zawirowań i niepokojów politycznych po upadku Związku Radzieckiego. Ale „Chleb i proch” to nie tylko relacja z niezwykłej podróży; Anderson opisuje też skomplikowaną historię i zawiłości regionalnej polityki. Jego Gruzja, choć doświadczona przez los, wciąż jest ekscytująca i pełna życia. Choć jej dzieje sięgają w przeszłość głębiej niż dzieje wielu innych państw europejskich, zachowała młodzieńczą energię i żywiołowość.