„Program do czytania” w TVP 2

„Program do czytania” jest nową propozycją telewizyjnej dwójki skierowaną nie tylko do entuzjastów książek, ale także do osób, które niespecjalnie interesują się literaturą. Emitowany będzie w każdą sobotę około godziny 11, tuż po „Pytaniu na śniadanie”.

Gośćmi programu będą autorzy bestsellerów, którzy odnieśli ogromny wydawniczy sukces.  Ponadto w każdym odcinku zaprezentowane zostaną dwie książki oraz lista najpopularniejszych tytułów tygodnia.

Nie będziemy wyjaśniać, co autor czy podmiot liryczny miał na myśli. W „Programie do czytania” nie będziemy także rozkładać na czynniki pierwsze wątków ani fabuły. Tę przyjemność pozostawimy widzom, by mogli to zrobić w bardziej kameralnych warunkach, sam na sam ze słowem pisanym – tłumaczy twórczyni programu, Katarzyna Gryga.

W zamian za to widzowie zostaną wprowadzeni za kulisy rynku wydawniczego, dostaną  szansę dowiedzenia się, m. in. co decyduje o sukcesie danej pozycji i czemu o jednych książkach się mówi, a inne przechodzą bez echa.

Prowadząca program, Katarzyna Gryga jest prawnikiem, scenarzystką i autorką głośnej powieści „Suka”. Do tej pory prowadziła program „Przepis na prawo” w TVP Info. Zawodowo zajmuje się kwestiami praw autorskich.

Premiera pierwszego odcinka planowana jest na 15 listopada.