Prince Polonia - kup na TaniaKsiazka.pl

Prince Polonia to gorąca nowość, która jest już dostępna w sprzedaży na naszym rynku. Jej autorem jest Max Cegielski, polski dziennikarz i pisarz, który ma już na koncie kilka bestsellerowych tytułów. Teraz dorzuca na swoje konto kolejny hit. Tym samym, jeśli interesuje was sensacja, połączona z melancholią lat osiemdziesiątych, ta pozycja jest właśnie dla was. Warto tutaj także wspomnieć, że sensacyjna fabuła kryje w sobie autentyczną opowieść o zapomnianych początkach polskiej transformacji. W związku z tym przeczytacie tu o fachowcach działających zarówno w szarej strefie, jak i w polskiej dyplomacji w Azji. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Prince Polonia - kup na TaniaKsiazka.pl

Prince Polonia – kilka słów o książce

Ostatnia dekada PRL-u, lata osiemdziesiąte. Główni bohaterowie, muzyk Radek i jego przyjaciel Janek, to szczecińskie młode wilki. Jak każdy w tamtych czasach, marzą o lepszym życiu. Tak się składa, że Magda, ich licealna miłość, wyjeżdża z ojcem na placówkę do Indii. W związku z tym także oni postanawiają ruszyć w świat. Ich początki to drobny przemyt z NRD. Przez Budapeszt trafiają do Stambułu i dalej do Singapuru. Na początku szmuglują magnetowidy, później przerzucają się na złoto. Wkrótce jednak na ich drodze staje przeszłość i ambitny jak oni radca ambasady.

Najnowsza powieść Cegielskiego to umiejętna rozgrywka między kulturą wysoką i niską. Moralne rozterki bohaterów są tu równie ważne, jak piosenki zespołu Banda i Wanda czy kolczyki Anny Jurksztowicz. Bo czy filmy oglądane na wideo oraz dekolt Sabriny, gwiazdy italo disco, nie przyczyniły się do upadku komunizmu na równi ze skokiem Wałęsy przez płot?

Przypominamy, że najnowsza książka Maxa Ciegielskiego pt. Prince Polonia jest już dostępna w sprzedaży. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją nie tylko fanom twórczości pisarza. Ta historia przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury sensacyjnej, połączonej z melancholią minionych lat. Koniecznie to sprawdźcie sami. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!