Prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka w TaniaKsiążka.pl

Idealny prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka nie jest prostą sprawą. Na tym etapie rozwoju, dzieci chłoną wszystko jak małe gąbki. Dlatego tak ważnym jest, żeby bawiły się rzeczami stworzonymi z myślą o nich i ich potrzebach. Przygotowałam Wam zestawienie kilku propozycji, które dla dzieci będą świetną zabawą i jednocześnie nauką.

Prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka – książki

Bajkoterapia czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych

Ta książka to zbiór pięknych i mądrych bajek. Te historie wspomagają poczucie bezpieczeństwa i mądrze opowiadają o świecie dziecięcych emocji.

Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka

Zabawne historie o zwierzakach, pojazdach, zabawkach lub dzieciach. To też mądre opowiadania, które uczą np. prawdomówności. Wszystkie opowieści są skonstruowane tak, żeby odpowiadały na potrzeby przedszkolaków.

Ukryte znaczenia czyli zabawy słowami

Książka zachęca do kreatywnej zabawy słowami. Wierszyki opisują wyrazy, które brzmią tak samo, a znaczą co innego. W rymowankach znaczenia wyrazów są ze sobą zabawnie skontrastowane. Książka jest pełna wesołych rysunków.

Pan Pierdziołka spadł ze stołka

To książka, która niesamowicie śmieszy. Bohater – Pan Pierdziołka zachęca czytelników do wygłupów za pomocą klasycznych rymowanek. Wierszyki zebrane w książce na pewno wywołają uśmiech na twarzach rodziców, którzy część z nich będą pamiętać z dzieciństwa.

Mój wieloryb

To piękna i cudownie ilustrowana opowieść o dziecięcej samotności i niezwykłej przyjaźni. Uczy tego, że dla dobra przyjaciela czasami warto się poświęcić. Ok, może ta książka nie jest typowo edukacyjna, ale wierzcie mi, naprawdę jest wspaniała. 🙂 Dlatego umieściłam ją w zestawieniu.

Jak to działa? Ludzkie ciało

Propozycja dla ciekawskich. Książka jest zbiorem odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ludzkiego ciała. Ilustracje i łatwy w odbiorze tekst są jej wielkimi zaletami.

Mam oko na litery

Świetna propozycja od Państwa Mizielińskich. Strony w książce są upstrzone wesołymi ilustracjami. Zabawa polega na tym, żeby znaleźć jak najwięcej obrazków przedstawiających przedmioty na konkretną literę. Liczy się spostrzegawczość. Jestem pewna, że nawet rodzice chętnie się pobawią. To  propozycja dla trochę starszego przedszkolaka.

 

Prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka – zabawki edukacyjne

Jako prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka świetnie sprawdzą się też zabawki edukacyjne. Wybierać można spośród całej masy kloców, gier itp. Przygotowałam dwie propozycje.

CzuCzu Ale Puzzle Mapa 3+

Dzięki tym puzzlom dziecko pozna zwierzaki zamieszkujące poszczególne kontynenty. To edukacyjna układanka przygotowana z myślą o przedszkolakach.

Pająk Gubinoga

To gra zręcznościowa, która jest przeznaczona na dzieci powyżej 4 roku życia. Ćwiczy sprawność motoryczną i koncentrację. Jest też sposobem na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem.

 

Z moich propozycji na prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka to wszystko. Jak Wam się podoba zestawienie? Może powinny się w nim znaleźć jeszcze inne propozycje? Czekam na Wasze komentarze.

Więcej propozycji, które sprawdzą się jako prezent na Dzień Dziecka znajdziecie TUTAJ.

W TaniejKsiążce.pl możecie znaleźć upominek w promocyjnej cenie, z rabatem nawet do – 40 %.