prezent na dzień dziecka od 0

Prezent na Dzień Dziecka dla maluchów od 0 do 1 roku życia jest podarunkiem nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców. Wybrałam dla Was zabawki i książki, które zarówno wywołają na twarzach niemowlaczków uśmiech i zachęcą je do wydawania pierwszych dźwięków, jak i pomogą rodzicom np. przy spokojnym usypianiu ich pociech.

Jest tam kto10. Prezent na dzień dziecka od 0 do 1 roku: Jest tam kto? Tidholm Anna-Clara

Gdybym nie widziała na własne oczy, jak niesamowicie ta książeczka jest w stanie wciągnąć dzieci do zabawy/czytania pewnie bym nie uwierzyła. Jej czytanie polega na “otwieraniu” kolejnych drzwi, czyli stron książeczki, za którymi kryje się jakiś pokój np. z rodziną króliczków albo małpkami. Największą radością dla dzieci jest pukanie w książkowe drzwiczki.

miś miętowy9. Prezent dla dzieci od 0 do 1 roku: Szumiś śpiący główka (miętowy)

Rodzicie wiedzą, jak ważna jest każda, pojedyncza godzina snu malucha w ciągu doby. Kiedy z jakiegoś powodu dziecko się nie uspokaja i spokojnie nie zasypia, boją się, że tego snu będzie za mało. Szumisie to wspaniały wynalazek, który szturmem wkroczył do dziecięcych pokoików i dzięki dźwiękom przypominającym te z brzucha mamy, pomaga maluchom szybko uspokoić się i zapaść w sen. Tutaj szumiś w kształcie główki misia do zawieszenia na łóżeczku.

gąsienica8. Prezent na dzień dziecka od 0 do 1 roku: Bardzo głodna gąsienica Eric Carle

Myślę, że największą atrakcją tej książeczki są strony z dziurkami, do których dzieci mogą wciskać paluszki. Bardzo głodna gąsienica to niekwestionowany międzynarodowy bestseller i książeczka, którą każdy maluch powinien mieć w biblioteczce. Opowiada o przygodach gąsienicy, która ciągle jadła i jadła, aż w końcu zmieniła się w motyla.

Alice7. Prezent dla dzieci od 0 do 1 roku: Pluszak Alice cream, 38cm

Pluszak Alice cream to nie tylko niezwykle piękna i bezpieczna pierwsza przytulanka dla maluchów, ale także zabawka, wykonana z niezwykle rygorystycznych pod względem bezpieczeństwa, surowców.

Bebbo5. Prezent dla dzieci od 0 do 1 roku: Fisher Price Śpiewający BeBo przytulanka

Firma Fisher Price jest znana z niezwykle pomysłowych zabawek dla dzieci. Bebo to nowość, która już podbiła serca polskich rodziców i ich maluchów. Pluszak jest niezwykle mięciutki i kochany, idealny do przytulania. Przy okazji wydaje wiele fajnych dźwięków i zna 5 piosenek.

OnoMa4. Prezent na dzień dziecka od 0 do 1 roku: OnoMaTo czyli zabawa dźwiękami Zwierzęta dzikie Joanna Babula

Pierwsze książeczki, które kupujemy dzieciom, to nie tylko otwieranie przed nimi niezwykle ważnych drzwi, ale także szansa na rozwijanie cennej, rodzicielskiej więzi z naszym dzieckiem. Ta seria to książeczki dźwiękonaśladowcze, które uczą maluszka, jakie dźwięki wydają poszczególne zwierzęta, a dzieci chętnie te odgłosy naśladują.

a co to3. Prezent dla dzieci od 0 do 1 roku: A co to? Hector Dexet

Kolejna książeczka autora „Biedronki„, Hectora Dexeta, równie fantastyczna jak wszystkie inne jego tytuły. Dzięki A co to? dzieci dowiedzą się, co kryje się w jajku i poszukują lwa, który gdzieś się schował.

ptaszek2. Prezent dla dzieci od 0 do 1 roku: Whisbird – Szumiący Ptaszek (szary)

Szumiś i zabawka w jednym. Ten słodki ptaszek wydaje dźwięki imitujące głos suszarki, które wyjątkowo podobają się dzieciom, bo przypominają odgłosy z brzucha mamy. Whisbird oprócz funkcji szumiącej, ma też elementy stymulujące rozwój dziecka: szeleszczące skrzydełka i bawełniane, kontrastowe wstawki.

pozytywka2. Prezent dla dzieci od 0 do 1 roku: Pozytywka księżyc Chicco

Słodka, przepiękna pozytywka do dziecięcego pokoju. Po pociągnięciu za kółeczko zaczyna, grać relaksująca muzyka. Pozytywka ma kształt, który uspokaja dziecko.

biedronka1. Prezent na dzień dziecka od 0 do 1 roku: Kto zjadł biedronkę? Hector Dexet

Ta książeczka jest naprawdę niesamowita. Dzieci oglądają ja tyle razy, że zaczynają po jakimś czasie samodzielnie nazywać pokazywane w niej zwierzęta. Na pytanie: Kto zjadł w końcu tę biedronkę, z jakiegoś powodu mój syn ciągle odpowiada, że wąż. Ale tak naprawdę biedronka na koniec książeczki będzie ciągle w jednym kawałku.

Książeczki i zabawki dla niemowląt w tym okresie życia dziecka oprócz funkcji zabawowych, często pełnią także inną rolę – pomagają rodzicom, którzy, z czym chyba każdy się ze mną zgodzi, tej pomocy naprawdę bardzo potrzebują. 🙂

Wszystkie wymienione prezenty znajdziecie także: w tym miejscu.