Przedszkolaki zwykle mają już swoich ulubionych książkowych i bajkowych bohaterów. Niektóre mają także całkiem sprecyzowane zdanie na milion różnych tematów i wymagania co, do prezentów… fiu fiu, nieraz są to naprawdę spore wymagania. 🙂 Wybrałam propozycje, wśród których z pewnością znajdziecie udany prezent na dzień dziecka dla przedszkolaka, który nie tylko rozwinie, naturalną w tym wieku, ciekawość, ale będzie także źródłem radości i przepysznej zabawy.

Lato na czereśniowejPrezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka: Lato Na Ulicy Czereśniowej Berner Rotraut Susanne

Jedna z najsłynniejszych książek obrazkowych dla dzieci. Na każdej stronie znajduje się bardzo dużo szczegółów, a rodzice mają nieskończone źródło inspiracji do snucia ciekawych historii. W tej części na ulicy Czereśniowej w najlepsze trwa lato. Sprzedawcy lodów oferują dzieciom przepyszne desery.

dobble kidsPrezent na Dzień Dziecka: Gra Dobble kids Denis Blanchot 

Wersja Kids jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Jej atutem jest fakt, że bez względu na to, czy grają najmłodsi, czy ich rodzice, każdy ma taką samą szansę na wygraną. Zasady są na tyle proste, że dzieci mogą grać samodzielnie.

wszystko mojePrezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka: Wszystko moje! Czyli o tym, jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najważniejsza  Nele Moost

Bestsellerowa seria książek z małym krukiem w roli głównej. W tym odcinku mały kruk podkrada rzeczy należące do jego przyjaciół. Szybko się przekona, że nie tędy wiedzie droga do przyjaźni.

500 pytańPrezent na Dzień Dziecka: Uczę się bawiąc. Mówiące pióro 500 pytań Liczby Clementoni

Mimo, że pierwsze prawdziwe umiejętności szkolne, takie jak liczenie czy czytanie, dzieci zdobywają dopiero w wieku 7 (lub 6) lat, zdecydowanie wcześniej mogą poznawać świat liczb. Dzięki tej zabawce edukacyjnej oswoją się z cyferkami i być może rozwiną swoje zainteresowanie matematyką.

Masza i niedzwiedzPrezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka: Masza i Niedźwiedź Wielkie pranie

Bajka o Maszy i Niedźwiedziu podbiła świat. Ta niezwykle nietypowa przyjaźń to źródło ogromnej ilości śmiechu i przygód, które wciągają dzieci na długie godziny. Masza i Niedźwiedź Wielkie pranie to książka do czytania i kolorowania.

Atlas świataPrezent na Dzień Dziecka: Atlas świata dla dzieci

Niektóre dzieci o wiele bardziej niż z książek przygodowych, cieszą się z otrzymania tytułów związanych z dziejami Ziemi lub jak w tym przypadku geografią świata. Dzięki temu obrazkowemu atlasowi zrozumieją, jak świat jest wielki i różnorodny. Poznają państwa, zamieszkujących je ludzi i zwierzęta.

Magiczne rzepyPrezent na Dzień Dziecka: Bunchems Kolorowe Rzepy

Te niesamowite rzepy, świecące w ciemnościach pozwolą dzieciakom stworzyć wspaniałe zwierzęta lub dowolne kształty, które sobie wymarzą. Zabawa z rzepami rozwija kreatywność, ciekawość świata i zapewnia zabawę na wiele wspaniałych chwil.

MiłośćPrezent na Dzień Dziecka: Miłość Desbordes Astrid

O miłości powiedziano już wiele, ale ta matczyna do dziecka jest niewątpliwie wyjątkowa. Jak wytłumaczyć swojemu dziecku, czym ona naprawdę jest i jak odpowiedzieć na pytanie: Powiedz, mamo, czy będziesz mnie kochać całe życie? Ta książka zna odpowiedzi na te pytania. Nie bez powodu stała się międzynarodowym bestsellerem.

Samochód osobowyPrezent na Dzień Dziecka: Model Revell Junior kit Samochód wyścigowy 1:20

Zabawa samochodem, który zbudowało się własnoręcznie, to niewątpliwie prawdziwa przyjemność. Dzieci już w wieku 4-lat mogą samodzielnie stworzyć takie konstrukcje. To zabawa i rozwijanie umiejętności logicznego myślenia w jednym!

Wszystko mojePrezent na Dzień Dziecka: Co wolno, a czego nie? Nele Moost

Kolejne przygody sympatycznego kruka, Skarpetki. W tej historii nasz bohater próbuje się dowiedzieć, co to znaczy być grzecznym. Od tego zależy, czy zasłuży na swoje urodzinowe prezenty.

Czy wśród moich propozycji znalazło się coś, co spodoba się Waszym przedszkolakom?