Ekranizacja cyklu o Joannie Chyłce

Premiera serialu o Chyłce to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Remigiusza Mroza. Także wielbiciele seriali kryminalnych z prawniczymi elementami mają sporo powodów do zadowolenia. Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że seria doczeka się ekranizacji.W tym tygodniu, 10 grudnia w Warszawie, odbyła się uroczysta premiera serialu pt. Chyłka – Zaginięcie. Projekt powstał oczywiście na podstawie książek Mroza. W związku z tym na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć reżysera, obsady serialu oraz samego Remigiusza Mroza. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat tej ekranizacji, koniecznie czytajcie dalej!

Chyłka - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Premiera serialu o Chyłce – kilka informacji

Serial będzie składał się z 7 odcinków, dostępnych na platformie Player od 26 grudnia bieżącego roku. Natomiast już wiosną 2019 roku pojawi się na antenie TVN. Reżyserem projektu jest Łukasz Palkowski. W role głównych bohaterów wcielili się Magdalena Cielecka (Joanna Chyłka) oraz Filip Pławiak (Kordian Oryński). Obok nich na srebrnych ekranach widzowie będą mieli okazję zobaczyć m.in.: Katarzynę Wranke, Olgę Bołądź, Michała Żurawskiego, Szymona Bobrowskiego, Jacka Komana, Artura Żmijewskiego czy Piotra Stramowskiego.

O czym zaś opowiada sama seria? Główną bohaterką powieści jest Joanna Chyłka. Bezwzględna prawniczka, która nigdy nie cofa się przed niczym. Na jej drodze z dnia na dzień pojawiają się coraz większe wyzwania. Tym samym sprawy, z jakimi się mierzy, są bardzo różne. Zdarza jej się bronić syna milionera, oskarżonego o zabójstwo dwóch osób. Lub rodziców oskarżonych o zabójstwo córki, która gdzieś przepadła. Jest też sprawa robotnika, podejrzewanego o zamordowanie swojej rodziny w celu uzyskania polisy ubezpieczeniowej. Czy przypadek młodego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, gdy zarzuca mu się morderstwo człowieka, z którym nie miał żadnych powiązań. Każda z tych spraw jest nieco inna i pokazuje różne oblicza głównej bohaterki.

Tym razem wraz z nowym aplikantem, Kordianem Oryńskim, Chyłka będzie musiała rozpocząć śledztwo w sprawie zaginięcia trzyletniej dziewczynki.

Warto tutaj również wspomnieć, że 13 marca 2019 roku światło dzienne ma ujrzeć nowy, 9 już tom z serii pt. Umorzenie. Jeśli tylko pojawi się więcej informacji na ten temat, na pewno Was o tym poinformujemy.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych książkami o Joannie Chyłce odsyłamy tutaj.