Premiera serialu Kajko i Kokosz

Już jest! Wiemy w końcu, kiedy premiera serialu Kajko i Kokosz na Netflixie. A gdyby tego było mało, amerykański streamingowy gigant wypuścił także pierwszy zwiastun produkcji. Marzenia stają się więc rzeczywistością i już całkiem niedługo fani słynnej, komiksowej serii będą mogli rozsiąść się wygodnie przed szklanym ekranem.

Jakiś czas temu Ula informowała was, że zasoby Netflixa zasili pierwsza polska oryginalna animacja, na podstawie komiksu Janusza Christy. Dziś znamy już konkretną datę. Produkcja, na którą fani czekają z niecierpliwością, ujrzy światło dzienne już 28 lutego 2021 roku. Tym samym, jeśli do tej pory wciąż nadrabiacie historię Kajka i Kokosza w wersji komiksowej, pozostało wam niewiele czasu!

Premiera serialu Kajko i Kokosz

Kadr z zapowiedzi Kajko i Kokosz, źródło: youtube.com

Premiera serialu Kajko i Kokosz oraz krótki zwiastun

Tak, jak Francuzi mają Asteriksa i Obeliksa, my mamy własnych mężnych wojowników. Dwaj słowiańscy woje od lat łączą pokolenia i bawią czytelników, niezależnie od wieku. Ich historie to nie tylko dawka dobrego humoru, ale także pouczająca opowieść o sile przyjaźni.

Co widzowie będą mogli zobaczyć w animowanej ekranizacji? Tytułowi bohaterowie mężnie bronią Mirmiłowa, osady, na którą zewsząd czyhają niebezpieczeństwa. A największym zagrożeniem jest armia Zbójcerzy, pod dowództwem Krwawego Hegemona. Kajko i Kokosz jednak narazili się na szczególny gniew wroga, ponieważ wykradli mu jajo, z którego wykluł się smok Miluś. A Hegemon nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

Jak zapowiadają twórcy, każdy z odcinków animowanej serii ma być zupełnie odrębną historią. Za reżyserię produkcji odpowiadają: Michał Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski, Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau. Natomiast scenariusz produkcji stworzyli Maciej Kur i Rafał Skarżycki. Sławomir Kiełbus odpowiada za zaprojektowanie animowanych postaci.

Poniżej podrzucam wam obiecany zwiastun produkcji. Jestem ciekawa, czy macie zamiar oglądać serial.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych komiksową serią pt. Kajko i Kokosz odsyłam tutaj. Czytaliście?

Ja oczywiście zachęcam do tego, by najpierw zapoznać się z rysunkową wersją przygód słowiańskich wojowników.