Prawdziwe historie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Prawdziwe historie to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników literatury faktu i reportaży. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele książek biograficznych, a przede wszystkim każdy, kto uwielbia pozycje non-fiction. Wśród prezentowanych dziś tytułów znajdziecie nie tylko międzynarodowe bestsellery, ale także nasze rodzime hity. Są to nie tylko gorące nowości, dostępne już w sprzedaży. To również zapowiedzi, które cieszą się już ogromnym zainteresowaniem poza granicami Polski. Tym samym nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić was do zapoznania się z dzisiejszym zestawieniem. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający odbiorca znajdzie tu dziś coś dla siebie. Ponieważ to nierzadko poruszające, a przede wszystkim, inspirujące historie, które wydarzyły się naprawdę. I rozmowy, poszerzające horyzonty.  Sprawdźcie to!

Prawdziwe historie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Prawdziwe historie – Peety. Pies, który uratował mi życie

Peety. Pies, który uratował mi życie - kup na TaniaKsiazka.plGłównym bohaterem prezentowanej dziś książki jest Eric O’Grey, który rozpaczliwie szukał pomocy. Mężczyzna miał sześćdziesiąt kilogramów nadwagi i borykał się z kilkoma różnymi chorobami. W związku z tym kompletnie wyłączył się z życia społecznego i czuł się okropnie. Wielokrotnie też próbował znaleźć wyjście z tej beznadziejnej sytuacji. Sprawa nie była jednak taka prosta. Któregoś dnia usłyszał nietypową, lekarską poradę, która ostatecznie uratowała mu zdrowie i życie. Pewien doktor zaproponował, by O’Grey zaadoptował psa również z nadwagą.  I tak dla wspólnego dobra, swojego i Peety’ego, Eric rozpoczął codzienne spacery.

Książka jest już dostępna.

Prawdziwe historie – A co ciebie obchodzi, co myślą inni?

Richard P. Feynman, laureat Nagrody Nobla, genialny fizyk i idol dla młodych naukowców na całym świecie Prawdziwe historie - zobacz na TaniaKsiazka.plopowiada o swoim niezwykłym życiu. Zebrane w książce historie zaskoczą was, rozbawią i na nowo zainspirują do odkrywania tajemnic nauki.

Feynman opowiada między innymi o śledztwie w sprawie przyczyn słynnej katastrofy promu Challenger. Jako członek powołanej w tym celu prezydenckiej komisji niczym najlepszy detektyw tropił to, co NASA chciała ukryć. W związku z tym ujawnił zaniedbania, które doprowadziły do tragedii. Przy okazji naukowiec w fascynujący sposób opowiada o tajnikach inżynierii kosmicznej i podstawowych prawach fizyki. Do wyjaśnienia dziennikarzom, co poszło nie tak podczas feralnego startu, wystarczyły mu kawałek gumy i szklanka wody z lodem.

Książka dostępna od 12 sierpnia 2019 roku.

Prawdziwe historie – Powstańcy

Powstańcy - kup na TaniaKsiazka.plPowstanie miało trwać maksymalnie trzy doby. Na tyle mieli być przygotowani. Walczyli 63 dni. Codziennie musieli żegnać przyjaciół, z którymi ramię w ramię brali udział w nierównym boju z Niemcami.

Magda Łucyan, reporterka TVN, przeprowadziła rozmowy z ostatnimi żyjącymi świadkami tamtych wydarzeń. W związku z tym zapytała ich o wspomnienia z tamtego okresu. Dlaczego poszli walczyć? Jak wyglądało ich pożegnanie z rodzicami? Nie bała się pytać ani o tragedie, ani o dobre chwile o dzień, który określają jako najpiękniejszy w ich życiu.

Książka jest już dostępna.

Prawdziwe historie – Lego

Autor, Niels Lunde, redaktor naczelny duńskiej gazety biznesowej Borsen, przeprowadził ponad sto wywiadów z Prawdziwe historie - kup na TaniaKsiazka.plkluczowymi postaciami w firmie LEGO i poza nią. To fascynująca lektura nie tylko dla fanów marki ciekawych tego, jak ich ulubiona firma zdobyła pozycję i uznanie, jakimi cieszy się dzisiaj. To przede wszystkim wnikliwa analiza uwarunkowań ekonomicznych, różnych stylów zarządzania i często wykluczających się wizji rozwoju, które były udziałem kolejnych dyrektorów generalnych LEGO. To ich doświadczenia, koncepcje i zmieniające się podejście do tego, czym właściwie jest firma LEGO. Poza tym to również ich zmagania z zarządem firmy sprawiły, że duński twórca zabawek kilkakrotnie przebył drogę od rynkowego potentata do firmy o włos od upadku – i z powrotem.

Książka jest już dostępna.

Prawdziwe historie – Nieprawdopodobna przyjaźń

Nieprawdopodobna przyjaźń - kup na TaniaKsiazka.plTa podwójna biografia przedstawia burzliwe życie Rut Dajan – założycielki słynnego izraelskiego domu mody i Raymondy Tawil – palestyńskiej dziennikarki i feministki. Połączyła je przyjaźń, która pokonała wszelkie uprzedzenia i przezwyciężyła wiele przeciwności w kraju rozdartym wojną. Autor Anthony David, nagradzany biograf i historyk, na podstawie wywiadów z bohaterkami, a także dzięki ich pamiętnikom i dziennikom w wartki i fascynujący sposób opowiada piękną historię pojednania i nadziei. Historię rozgrywającą się w atmosferze niekończącego się konfliktu bliskowschodniego.

Książka jest już dostępna.

Prawdziwe historie – To nie deszcz, to ludzieTo nie deszcz, to ludzie - kup na TaniaKsiazka.pl

Halina Birenbaum wspomina swoje dzieciństwo w Warszawie, dojrzewanie w getcie, zamordowanie matki na Majdanku, pierwszą miłość w Auschwitz i także odzyskaną wolność. A przede wszystkim drogę do Izraela oraz budowanie na nowo państwa i rodziny. To herstoria, książka pisana z perspektywy kobiecej, o sprzecznościach i podobieństwach. O Polsce i Izraelu, o łączeniu macierzyństwa z pisaniem, o wpływie Zagłady na relacje z innymi, o zazdrości i miłości, o lęku przed stratą, o wyzwoleniu z poczucia winy wobec dzieci. I w końcu o pojednaniu, nie tylko między krajami, ale także między rodzinami.

Książka jest już dostępna.

Prawdziwe historie – Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ

Prawdziwe historie - zobacz na TaniaKsiazka.plPieniądze, miłość i śmierć, książka ta jak w soczewce skupia brutalne poczynania półświatka przełomu wieków, brzemienne w skutki romanse i płynne przenikanie się struktur mafii i policji.

„Willy”, polski Al Capone, bezwzględny morderca i autor „skoku stulecia” na konwój pocztowy w Gdańsku w 1999 roku. Czy operacje plastyczne pomogły mu zmienić tożsamość i uniknąć odpowiedzialności? Porwanie nastolatki w Gdyni w 2002 roku po mistrzowsku zaplanował policjant. Czy kret w CBŚ, pomagający porywaczom, mógł prowadzić śledztwo we własnej sprawie? Poza tym, dlaczego w 2000 roku zginął król narkobiznesu na Pomorzu? Jak „Pruszków” przejmował Sopot i legalne interesy trójmiejskich biznesmenów? Jak pracowało się w CBŚ na początku jego działalności i jak sami funkcjonariusze rozwijali ten skrót?

To tylko niektóre wątki najnowszej książki Krzysztofa Wójcika, opisującej kulisy śledztw CBŚ i codzienną pracę tajniaków.

Książka jest już dostępna.

Prawdziwe historie – Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

Najpilniej strzeżone tajemnice Watykanu właśnie ujrzały światło dzienne. W związku z tym książka stanowi opowieśćSodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie - kup na TaniaKsiazka.pl o ukrywaniu orientacji przez duchownych i podwójnym życiu Kościoła. Hipokryzja, która stoi za najważniejszymi decyzjami i wrogość wobec homoseksualistów, wydają się zupełnie nieuzasadnione. W zmieniającym się i coraz bardziej tolerancyjnym kraju temat orientacji nie powinien budzić aż takich kontrowersji. Czemu jednak papież i inni duchowni wciąż utrzymują powtarzane od lat kłamstwa? Czy zmiana obecnego stanowiska nie wyszłaby im na lepsze? I dlaczego tak wielu księży cechuje się homofobią?

Poza tym książka ujawniająca to, co dla zwykłego człowieka mogło być zupełnie niewidoczne. Okazuje się, że odsetek księży o orientacji homoseksualnej wcale nie jest tak mały, jak zakładano. Co więcej, wielu z nich postanowiło dłużej nie ukrywać własnej orientacji, ale spotkali się z gniewem własnych przełożonych.

Książka jest już dostępna.