Prawdziwa historia McDonald’s

Książka pt. Prawdziwa historia McDonald’s to nie lada gratka dla wszystkich miłośników sieciówki, z najbardziej rozpoznawalnym logo na świecie. To również świetna propozycja dla tych, którzy interesują się literaturą faktu. O firmie, jak i samym założycielu, krążą już legendy. Każdemu, kto chociaż raz odwiedził lokal McDonald’s, z pewnością przemknęła myśl: „Ale gość miał mózg, żeby stworzyć coś takiego”. Jak naprawdę wygląda historia tak ogromnego sukcesu? Co sprawiło, że ludzie na całym świecie oszaleli na punkcie jedzenia właśnie w tym miejscu? O tym opowiada sam założyciel marki, Ray Kroc.

Prawdziwa historia McDonald’s, czyli jak narodziła się legenda

Kiedy patrzy się na rynek przedsiębiorców, widoczna jest jedna rzecz. Niewielu z nich może poszczycić się tym, że radykalnie zmieniło styl życia ludzi. Ray Kroc nie należy do tej grupy. On właśnie wpłynął na życie milionów konsumentów na całym świecie. To on wprowadził rewolucję w systemie funkcjonowania restauracji szybkiej obsługi. Stworzył system franczyz, ujednolicił szkolenia dla pracowników i stworzył reklamę o szerokim zasięgu. Wszystko to zapewniło mu miejsce w czołówce, wśród twórców biznesowych imperiów.

Kroc jest jednak nietypowym królem biznesu. Swoją pierwszą franszyzę McDonald’s otworzył, mając na karku 52 lata. Odbiorca w prezentowanej książce ma szansę poznać nie tylko Raya Kroca, jako sprawnego biznesmena. To przede wszystkim człowiek, który kryje się za światowym gigantem branży fast foodów.

Na koniec warto przytoczyć słowa, które najlepiej oddają atmosferę lektury, ale też charakter samego jej bohatera:

Myszkuje w śmietnikach konkurencji, zachwyca lub zniechęca do siebie każdą nowo napotkaną osobę. Lecz nawet jego wrogowie zgadzają się, że w trzech kwestiach. Ray Kroc nie ma sobie równych: w sprzedawaniu hamburgerów, zarabianiu pieniędzy i opowiadaniu historii.

Książkę pt. Prawdziwa historia McDonald’s. Wspomnienia założyciela znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją nie tylko miłośnikom literatury fakty, czy stołowania się w restauracjach McDonald’s. To świetny wybór również dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesowym świecie. Bo jeśli się uczyć, to tylko od mistrzów. A bohater tej książki z pewnością nim jest.